دستگاه تصفیه

دستگاه تصفیه

تاریخچه اختراع دستگاه تصفیه آب

اختراع دستگاه تصفیه آب با تاریخچه خود آب گره خورده است. در واقع همین ماده ساده، بیش از هر عامل دیگری، شکل گیری تمدن را هدایت می کرد. هرکجا آب بود انسان ها را به سمت خود می کشاند و دور هم جمع می نمود. بدون وجود منابع آب شاید زندگی امروزی شکل دیگری داشت.

مقدمه

با رشد صنعت انسانی و آلوده شدن آب، انواع دستگاه تصفیه آب در طول قرن ها و در پاسخ به شناخت روزافزون نیاز به آب خالص و تمیز برای آشامیدن و درک اینکه چنین آبی به طور طبیعی وجود ندارد، پدید آمده اند. آب هزاران سال بر بشریت و تمدن تأثیر زیادی گذاشته است. آب برای سیستم بدن ما بسیار حیاتی است و ما به عنوان موجودات زنده کاملاً به آب وابسته هستیم.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو

تمدن های اولیه در اطراف منابع آبی جمع می شدند. آب باعث آغاز کشاورزی در زمین های حاصلخیز شد. نیاز تمدن ها به جابجایی و کوچ مرتفع شد. برای قرن ها، در دسترس بودن آب، نوع مواد غذایی را که می توان در یک منطقه کشت کرد، هدایت می کرد. آب همچنین محرک و نیروی هدایت کننده اولین تعاملات بین فرهنگی بود. تجارت اولیه به طور کامل به آب، برای حمل و نقل کالا و امرار معاش مردم و حیوانات وابسته بود.

 

چاه آب
چاه آب

خرید دستگاه تصفیه آب

پس از گذشت قرن ها و با پیشرفت فناوری بشر به تدریج کنترل بیشتری بر آب به دست آورد. آنها توانسته‌اند آب را به زمین‌های خشک منتقل کنند، رودخانه‌ها را متوقف و تغییر مسیر دهند و حتی تعیین کنند که چه زمانی، کجا و چقدر باران خواهد بارید.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا لایف

حتی با افزایش کنترل منابع آب، آب همچنان بر ساختار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی همه کشورها تسلط دارد. این گفته را می توان با نگاهی به مبارزات سیاسی در داخل ایالات متحده بر سر منابع آب یا در سراسر خاورمیانه بر سر دسترسی به آب محدود تأیید کرد.

جنگ بر سر آب

اسماعیل سراگلدین، معاون سابق بانک جهانی در سال 2000 در مورد درگیری در خاورمیانه اظهار داشت: «بسیاری از جنگ‌های این قرن بر سر نفت بود، اما جنگ‌های قرن آینده بر سر آب خواهد بود». در دوران مدرن، نگرانی ها در مورد کیفیت آب همچنان بالاست. در طول سال‌ها، دانشمندان آلاینده‌های بیشتری را در منابع آب شیرین کشف کرده‌اند. همین دانشمندان به ارتباط قوی بین آلودگی آب آشامیدنی و بسیاری از مشکلات بهداشتی مهم اشاره کرده‌اند.

دستگاه تصفیه آب خانگی

با توجه به ناخالصی بی رویه آب و نیاز حیاتی و فیزیولوژیکی به آب آشامیدنی تمیز و تازه، چندین جایگزین تصفیه در طول تاریخ دستگاه تصفیه تصفیه آب پدید آمده است. فیلتراسیون آب، یکی از بادوام‌ترین و برجسته‌ترین جایگزین‌های درمانی، گذشته‌ای قابل توجه دارد. مورخان معتقدند که استفاده از فیلترهای تصفیه آب بیش از 4000 سال پیش آغاز شد!

تقطیر آب آلوده
تقطیر آب آلوده

علل آلودگی آبها

در سال 1972 قانونگذار ایالات متحده قانون آب پاک را به دلیل بحران در خلوص آب کشور تصویب کرد. هدف از این اقدام احیای ماهیت شیمیایی، بیولوژیکی و فیزیکی آبراه های کشور آمریکا بود که به دلیل آلودگی آسیب دیده بود. هدف این قانون این بود که تا سال 1985 دیگر هیچ آلاینده ای به منبع آب ریخته نشود و همه رودخانه ها، نهرها و دریاچه های آمریکا یک بار دیگر قابل ماهیگیری و شنا شوند.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پیور

هر شهر ملزم به نصب یک تصفیه خانه آب بود و هر صنعتی موظف بود از بهترین فناوری موجود برای محدود کردن میزان آلاینده های وارد شده به منابع آب استفاده کند. تحت این تقاضاهای سختگیرانه، کیفیت آب اندکی بهبود یافت. با این حال، تقریباً دو دهه پس از سال تحقق هدف فرضی، حدود یک سوم از آبراه‌های آمریکا همچنان آلوده هستند. شکی نیست که کارخانه های صنعتی اقدامات خود را پاکسازی کرده اند، چون اگر این کار انجام نمی شد امروز دیگر در تجارت نبودند.

تصفیه آب

پس چرا آب ملت آمریکا هنوز اینقدر کثیف است؟ پاسخ بسیار ساده است. آب یک چرخه طبیعی را دنبال می کند. از باران به سمت قله‌ها، از طریق نهرها و رودخانه‌ها به دریا و سپس بار دیگر به سمت ابرها حرکت می‌کند. در ایالات متحده، چرخه طبیعی آب به طرق مختلف تغییر کرده است. از طریق لایروبی، سدسازی و دستکاری یا حذف توله‌های اکولوژیکی که آب می‌تواند خود را تمیز کند.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ

مسیرهایی را که آب در چشم‌انداز آمریکا طی می‌کند تغییر داده‌ایم و به نفع کشاورزی و اقتصاد آمریکا است. دستگاه تصفیه آب به عنوان تنها فناوری موجود برای اصلاح این مشکل باقی مانده است.

تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب نخستین
دستگاه تصفیه آب نخستین

اولین اقدام جهت ساخت دستگاه تصفیه آب

در سال 2000 قبل از میلاد اولین تلاش های بشر برای تولید آب خالص ثبت شده است. نوشته های اولیه سانسکریت روش هایی را برای تصفیه آب تشریح کردند. جوشاندن، قرار دادن ابزارهای فلزی داغ در آب و یا صاف کردن آب از طریق فیلترهای شنی خام و یا استفاده از زغال چوب.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

این نوشته ها نشان می دهد که انگیزه اصلی در تصفیه آب، تهیه آب آشامیدنی با طعم بهتر بوده است. فرض بر این بود که آب با طعم خوب نیز تمیز است. مردم هنوز آب ناخالص را با بیماری وصل نکرده بودند و از فناوری لازم برای تشخیص موجودات و انگل های بی مزه و در عین حال مضر در آب برخوردار نبودند.

تصفیه آب تایوانی

روع به انجام آزمایش های خود در زمینه تولید دستگاه تصفیه آب کرد. او نظریه «چهار مزاج» یا مایعات ضروری بدن را ایجاد کرد که مستقیماً به دمای چهار فصل مربوط می شد. برای حفظ سلامتی، این چهار مزاج طبعی باید در تعادل نگه داشته شوند. بقراط به عنوان بخشی از نظریه چهار مزاج خود، قدرت شفابخش آب را تشخیص داد. برای بیماران تب دار، او اغلب حمام در آب خنک را توصیه می کرد.

تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

چنین حمامی دما و هماهنگی چهار مزاج را دوباره تنظیم می کند. بقراط اذعان داشت که آب موجود در قنات های یونانی از نظر کیفیت کاملاً خالص نیست. او نیز مانند گذشتگان قبل از خود، طعم خوب آب را به معنای پاکی آن آب می دانست. بقراط دستگاه تصفیه آب خام خود را برای تصفیه آبی که برای بیمارانش استفاده می کرد طراحی کرد. این دستگاه یک کیسه ای پارچه ای داشت. این پارچه طعم و بوی بد آب را به دام می انداخت و بعداً به عنوان “آستین بقراط” معروف شد.

تقطیر آب
تقطیر آب

تصفیه آب در قرون وسطی

تمدن های باستانی یونان و روم قنات های شگفت انگیزی را برای مسیریابی مسیرهای آب و ارائه اولین سیستم های آبی شهری طراحی کردند. در قاره آمریکا، شواهد باستان شناسی نشان می دهد که تمدن باستانی مایاها از فناوری قنات مشابهی برای تامین آب ساکنان شهرها استفاده می کرده است. پیشرفت های بیشتر در فن آوری آب، در بیشتر موارد، با سقوط این تمدن ها پایان یافت. در طول قرون وسطی آزمایش های کمی در مورد تصفیه یا فیلتراسیون آب انجام شد .

انواع دستگاه تصفیه آب

مذهب کاتولیک در سراسر اروپا این دوره زمانی را مشخص کرد که اغلب به دلیل فقدان نوآوری ها و آزمایش های علمی به عنوان قرون تاریک شناخته می شود. به دلیل سطح پایین آزمایشات علمی، آینده برای تصفیه و دستگاه تصفیه آب بسیار تاریک به نظر می رسید. سر فرانسیس بیکن در سال 1627 اولین آزمایشات خود را بر روی دستگاه تصفیه آب آغاز نمود. بیکن آزمایشات خود را با تصفیه و  نمک زدایی آب دریا آغاز کرد.

با استفاده از روش فیلتر شنی، بیکن معتقد بود که اگر سوراخی در نزدیکی ساحل حفر کند که آب دریا از آن عبور کند، ذرات شن مانع عبور نمک در مسیر رو به بالا آب می‌شوند. سپس طرف دیگر سوراخ آب خالص و بدون نمک را فراهم می کند. متأسفانه، فرضیه او درست نشد و بیکن با آب شور و غیرقابل آشامیدن باقی ماند. آزمایش او نشانگر جوانسازی در آزمایش دستگاه تصفیه آب بود . دانشمندان بعدی از او پیروی کردند و به آزمایش با فناوری تصفیه آب ادامه دادند .

یک کشف بزرگ در تاریخ تصفیه آب

دوره رنسانس، که از اواخر قرن چهاردهم آغاز شد، به رکود علمی و فکری قرون تاریک پایان داد و جرقه دوره جدیدی از اکتشافات را زد. در دوره رنسانس اختراعات متعددی رخ داد که جهان را به شدت تحت تاثیر قرار داد. از جمله این اختراعات، میکروسکوپ بود. یک نوآوری علمی که تاریخچه دستگاه تصفیه آب را به شدت تحت تاثیر قرار داد.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا لاین

این کشف تا زمان ظهور عینک در اواسط قرن سیزدهم کمتر مورد استفاده قرار گرفت. تا اواخر قرن شانزدهم بود که چنین تکه‌های مقعر شیشه یا به اصطلاح «عدسی‌ها» به تاریخ میکروسکوپ و در نتیجه به تاریخ تصفیه آب مربوط شد. در سال 1590 دو عینک ساز هلندی، زکریا یانسن و پسرش هانس، شروع به آزمایش با عدسی های درون یک لوله کردند و دریافتند که آنها می توانند اجسامی را که از طریق لوله مشاهده می شوند، بسیار بزرگ کنند.

این اختراع مقدمه تلسکوپ ها و میکروسکوپ های امروزی بود. یک قرن بعد، آنتون ون لیوونهوک که پدر میکروسکوپ به حساب می آید، بر اساس اختراع ساده یانسن میکرسکوپ ساخت. با سنگ زنی و صیقل دادن لنزهای منحنی کوچک عدسی ساخته شد. عدسی ها جسم اصلی را 270 برابر بزرگتر می نمودند. این میکروسکوپ پیشرفته تأثیر زیادی در مطالعه خلوص آب و فیلتراسیون آب داشت. دانشمندان اکنون قادر به مشاهده ذرات ریز مواد موجود در آب بودند که تصور می شد تمیز هستند.

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس
دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

استفاده از میکروسکوپ در تاریخچه دستگاه تصفیه آب

آنتون ون لیوونهوک از کشف میکروسکوپ خود برای دیدن و توصیف زندگی پر از آب در یک قطره آب استفاده کرد. رابرت هوک، پدر انگلیسی میکروسکوپ، توصیفات لیوونهوک از موجودات زنده کوچک در یک قطره آب را تایید کرد و میکروسکوپ را بیشتر اصلاح کرد.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا کلیر

به زودی دانشمندان در حال بررسی ذرات ریز حیاتی بودند که پیش از اختراع میکروسکوپ هرگز ندیده بودند و از وجود آنها اطلاعی نداشتند. میکروسکوپ در تاریخچه اختراع دستگاه تصفیه آب جایگاه جالبی دارد. در اواسط قرن نوزدهم به دلیل شرایط سخت طبقه کارگر وبا شایع شد. مقامات شهری اعلام کردند که شیوع وبا به  علت کیفیت پایین آب آشامیدنی است.

با راه اندازی تصفیه آب توسط فیلترهای شنی، شیوع وبا کاهش یافت. جان اسنو، دانشمند بریتانیایی علت آلوده شدن آب پمپ استریت براد را کشف کرد. آلودگی آب بعلت نشتی فاضلاب در همان منطقه بود.

دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

او با استفاده از میکروسکوپ توانست وجود باکتری ریز وبا را در آب تایید کند. این مثال یک بار دیگر ثابت کرد که طعم و وضوح بصری آب لزوماً نشان دهنده خلوص نیست. بعلت اینکه مقامات دولت بریتانیا از تأثیر کیفیت آب بر شیوع بیماری وبا آگاه شدند، نصب فیلترهای شنی آب را در سراسر شهر اجباری کردند. این دستور یکی از اولین مواد قانونی در مورد کیفیت آب عمومی بود و سابقه ای را برای سیستم های آب شهری ایجاد کرد.

ظهور تصفیه آب شهری

مدت‌ها قبل از اینکه اسنو مرگ‌های ناشی از وبا را به کیفیت پایین آب مرتبط کند، مردم شروع به پیشنهاد کردند که آب خالص از طریق نوعی فیلتراسیون آب در سطح شهر برای هر خانواده تامین شود. در طول عصر روشنگری قرن شانزدهم تا هجدهم، فیلسوفان در مورد حقوق طبیعی همه بشریت نظریه دادند. حق آب پاک و خالص با این حقوق ذاتی تمام بشریت همراه شد.

دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کا

چنین بحث‌های فلسفی دانشمند فرانسوی La Hire را بر آن داشت تا پیشنهاد کند که هر خانواده فرانسوی یک فیلتر آب شنی نصب کند که آب تمیز را برای آن خانوار فراهم کند. فیلترهای شنی محبوب ترین روش تصفیه آب در بسیاری از شهرهای اروپایی بود. حدود 100 سال از پیشنهاد La Hire گذشت. پیشنهادی که در آن تمام شهروندان باید از آب سالم برخوردار باشند. مقامات دولتی گیج شدند. آیا باید برای تمام خانواده ها آب تصفیه شده فراهم کرد؟

در سال 1804 اولین تصفیه خانه آب شهری در سطح شهر در Paisley در اسکاتلند نصب شد. در کارخانه تصفیه آب اسکاتلند از فیلترهای شنی آهسته استفاده می شد. این فیلترها توسط رابرت تام طراحی شده بودند. تام یک دانشمند اسکاتلندی بود.

در سال 1827 جیمز سیمپسون، دانشمند انگلیسی، طرحی مشابه تامز ایجاد کرد و مدل های دستگاه تصفیه آب سیمپسون به زودی در تصفیه خانه های آب شهری در سراسر انگلستان اجرا شد. فیلترهای آب شنی بسیار بزرگ بودند و نیاز به تمیز کردن مکرر و گسترده داشتند. به همین دلیل دانشمندان ایالات متحده در ائاخر قرن نوزدهم یک فیلتر شنی سریع طراحی کردند. فیلتر شنی سریع توسط جریان های جت قدرتمند آب تمیز می شد و کارایی و ظرفیت تصفیه آب را به شدت افزایش داد.

تأثیر روشنگری اسکاتلندی بر فناوری دستگاه تصفیه آب

تصادفی نیست که اولین تصفیه خانه آب شهری در اسکاتلند طراحی و نصب شد. بسیاری از بزرگترین فیلسوفان و دانشمندان قرن هجدهم اهل اسکاتلند بودند. مورخان معمولاً دوره بین 1740 و 1800 را روشنگری اسکاتلند به دلیل هجوم افکار علمی از اسکاتلند می نامند.

پس از قانون اتحادیه 1707 که تحت اتحادیه فراگیر بریتانیای کبیر به اسکاتلند، ایرلند، ولز و انگلیس پیوست، اسکاتلند که به طور سنتی به عنوان یکی از عقب مانده ترین کشورهای اروپا شناخته می شد، به شور عمومی و کشف علمی پیوست. در این دوره، دیوید هیوم، فیلسوف و مورخ اسکاتلندی، اصول روش علمی مدرن را تشریح کرد و آدام اسمیت، اقتصاددان مشهور بریتانیایی، نظریه اقتصادی انقلابی خود را منتشر کرد که پایه و اساس تجارت آزاد مدرن امروزی است.

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

رابرت تام، با پیشرفت فناوری فیلترهای شنی در مقیاس کوچک و کند، اولین کارخانه تصفیه آب را در سطح شهر طراحی کرد. این کارخانه قادر به تامین آب مورد نیاز مردم شهر پیزلی اسکاتلند بود. تام موفق به طراحی تصفیه خانه آب شهری شد. بیماری های منتقله از آب کاهش پیدا کرد و سرانجام قانون آب کلانشهر در سال 1852 تصویب شد.

این قانون، اولین در نوع خود، ایجاب می‌کرد که تمام آبی که به لندن عرضه می‌شود با فیلتر کردن شن و ماسه آهسته تصفیه شود. تام یک طرح انقلابی تصفیه آب ارائه کرد که چهره تاریخچه تصفیه آب را تغییر داد.

استفاده از کلر برای تصفیه آب

از آنجایی که تأسیسات تصفیه آب شهری به دنبال افزایش کیفیت و سلامت منابع عمومی آب بودند، شهرها روز به روز شروع به استفاده از کلر در فرآیند تصفیه آب خود کردند. کلر برای اولین بار زمانی که جان اسنو از آن برای تصفیه آب ایجاد کننده وبا در پمپ استریت براد استفاده کرد، به عنوان یک ماده شیمیایی ارزشمند در تصفیه آب شناخته شد.

مقامات دولتی بریتانیا با توجه به ماهیت ضدعفونی کنندگی کلر و توانایی آن در مهار مرگ و میر ناشی از وبا، شروع به کلرزنی آب آشامیدنی عمومی کردند. این استفاده از کلر منجر به کاهش شدید مرگ و میر ناشی از حصبه نیز شد. پس از موفقیت چشمگیر کلرزنی آب آشامیدنی در انگلستان، کلرزنی در نیوجرسی آغاز شد و به زودی در کل ایالات متحده گسترش یافت.

کلرزنی آب آشامیدنی و استفاده از فیلترهای شنی آب باعث از بین رفتن بیماری های منتقله از آب مانند وبا، تیفوس و اسهال خونی شد. کلر موثرترین ماده جهت جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری های منتقله از آب بود. مجله Life کلر داخل آب را به عنوان “احتمالاً مهم ترین پیشرفت بهداشت عمومی هزاره” نامید.

اکنون نزدیک به 100 سال است که کلر بخش عمده تصفیه آب شهری بوده است. حدود 98 درصد از تأسیسات تصفیه آب شهری در حال حاضر از ضدعفونی کننده کلر به عنوان ضدعفونی کننده انتخابی خود استفاده می کنند.

بهترین دستگاه تصفیه آب

کلر زنی به آب
کلر زنی به آب

عوارض کلر زنی به آب آشامیدنی

حدود 200 میلیون ساکن ایالات متحده آب آشامیدنی کلردار را از طریق شیرهای آب خانگی خود دریافت می کنند. اکنون دانشمندان شروع به بررسی محصولات جانبی و عوارض جانبی احتمالی استفاده از کلر در آب آشامیدنی کرده‌اند. کلر یک سم است و بدون شک تأثیر نامطلوبی بر سیستم بدن ما می گذارد. آب کلردار با تشدید و علت بیماری های تنفسی مانند آسم مرتبط است.

دستگاه پیش تصفیه آب خانگی

کلر با سرعت بسیار بیشتری نسبت به آب تبخیر می‌شود. استشمام این گاز باعث آسیب به سیستم تنفسی انسان می گردد. بسیاری از مردم بعلت وجود مشکلات کلر داخل آب به نصب فیلترهای دوش یا نصب سیستم های تصفیه آب کل خانه در منازل روی آوردند. چنین تاسیساتی گام بعدی در تکامل فناوری دستگاه تصفیه آب هستند.

قانون آب پاک 1972

با پیشرفت قرن بیستم، کلانشهرهای بیشتری در جهان نیاز به نصب دستگاه تصفیه آب را برای تأمین آب سالم و تمیز برای ساکنان خود یافتند. هر فردی حق داشت آب تمیز و خالص داشته باشد. هیچ استاندارد یا تعریف جهانی برای آب پاک و خالص وجود نداشت.

بسیاری از مسئولان شهری به قدرت ضدعفونی کنندگی کلر اشاره کردند. آنها معتقد بودند  ضدعفونی کردن آب لوله کشی شهر تنها وظیفه آنهاست. نگرانی‌های زیست‌ محیطی در دهه‌های 1960 و 1970 در ایالات متحده افزایش یافت که تأثیر زیادی بر تعریف آب پاک و خالص و مسئولیت دولت برای تأمین چنین آبی داشت.

دستگاه پیش تصفیه آب خانگی آکوا پرو

در اوایل دهه 1970 لابی‌گران محیط‌ زیست در ایالات متحده نتایجی را در مبارزه خود برای محیط زیست مشاهده کردند. چندین قانون زیست محیطی به سرعت در کنگره به تصویب رسید. از جمله تشکیل روز زمین به عنوان یکی از تعطیلات ملی، تشکیل آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA)، تصویب قانون هوای پاک و مهمترین آنها برای تاریخچه دستگاه تصفیه آب، تصویب قانون آب پاک در سال 1972 بود.

قانون آب پاک، مانند کشف میکروسکوپ و اثرات فاجعه بار وبا و بیماری های همه گیر حصبه در سراسر جهان، علاقه دوباره ای به تصفیه آب را برانگیخت. طبق این قانون، هر شهر در کشور باید یک تصفیه خانه آب نصب می کرد و یک بار دیگر تا سال 1985 داشتن آب پاک به یک هدف ملی تبدیل شد.

زباله های صنعتی موجب آلودگی منابع آب می شدند. طی چند دهه بعد، دولت ایالات متحده میلیاردها دلار کمک مالی به صنایع برای ایجاد تکنیک های مدیریت زباله سازگار با محیط زیست اختصاص داد. به شهرها جهت نصب تصفیه خانه کمک مالی شد. سرانجام لجن موجود در رودخانه ها و منابع آب کشور شروع به از بین رفتن کرد.

دستگاه تصفیه آب در حال حاضر، سیستم های فیلتراسیون آب کل خانه

با وجود قوانین سخت گیرانه دولتی و پیشرفت های باورنکردنی در صنعت تصفیه، آب لوله کشی هنوز کاملاً آلوده است. تصفیه خانه ها وظیفه تامین آب سالم و تمیز برای همه ساکنان شهر را بعهده دارند. اما آلودگی آب بسیار زیاد است.

آب حاوی پاتوژن های بیماریزا، مواد شیمیایی آفت کش ها و لجن صنعتی است که تصفیه خانه ها تنها تعدادی از آلاینده های آب را از بین می برند. مسئولان شهر باید سالم ترین آب را با فناوری مدرن در اختیار ساکنان شهر قرار دهند. با توجه به آب کثیفی که آنها باید با آن کار کنند، این کار می تواند بسیار دلهره آور باشد.

گندزدایی و کنترل بیماری همچنان اهداف اصلی چنین تصفیه خانه هایی است. در نتیجه، ساکنان شهر آب کلردار و اغلب دارای فلوراید دریافت می کنند. کلر با آسم و سایر بیماری های تنفسی مرتبط است و مصرف بیش از حد فلوراید می تواند منجر به زردی دندان ها، مشکلات دندانی و سایر مشکلات جدی سلامتی برای کودکان شود.

دستگاه پیش تصفیه آب خانگی جامبو

تصفیه خانه های آب شهر به سادگی قادر به تامین آب خالص و بدون مواد شیمیایی برای ساکنان شهر نیستند. حتی زمانی که آب در یک تصفیه خانه آب شهری تصفیه می شود، اغلب هنگام عبور از سیستم لوله کشی خانه، سرب و سایر مواد شیمیایی را می گیرد. این سیستم های تصفیه آب در خانه افرادی که بیشتر به سلامتی خود و خانواده اهمیت می دهند نصب می شود.

آنها آب ورودی به لوله کشی خانه را فیلتر می کنند و کلر، مواد آلی کوچک و شیمیایی ناخواسته دیگر را از بین میبرند. آنها خالص ترین شکل آب موجود را فراهم می کنند. دیدگاه بقراط دسترسی عموم مردم به آب تمیز با طعم عالی بود. فیلتر شدن آب در دستگاه تصفیه آب خانه باعث تحقق دیدگاه بقراط شد.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو
دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو

آینده دستگاه تصفیه آب

نگرانی های عمده فعلی در مورد کیفیت آب، سرب و محصولات جانبی ضد عفونی هستند. سرب یک نگرانی کلیدی عملیاتی و تصفیه برای تصفیه خانه های آب شهری است. نمی توان آن را مستقل از سایر مسائل مربوط به کیفیت و تصفیه آب در نظر گرفت. در واقع به نظر می رسد که ضدعفونی آب و محافظت در برابر نفوذ سرب با یکدیگر در تضاد هستند.

سطح pH لازم برای ضدعفونی باید کمتر از 8 باشد اما سطح آن برای کاهش حلالیت سرب در لوله کشی اغلب 8 یا بالاتر است. آب تمیز و ضد عفونی شده دوباره توسط سرب موجود در لوله ها آلوده می شود. راه حل این مشکل ممکن است حذف سرب از سیستم های لوله کشی باشد، عاملی که صنعت لوله کشی را کاملا متحول می کند.

افزایش نگرانی در مورد محصولات جانبی کلر نیز احتمالاً بر آینده تصفیه آب تأثیر می گذارد. کلرزنی آب منجر به تشکیل THM می شود. THM ها مواد شیمیایی مضری هستند که در واکنش بین کلر و مواد طبیعی و آلی موجود در آب ایجاد می شوند مانند کلروفرم. این گاز سمی و مضر برای سیستم تنفسی هنگام استنشاق، یکی از مهم ترین دلایل نصب فیلتر دوش یا فیلتر آب کل خانه است.

این احتمال وجود دارد که تحقیقات آینده محصولات جانبی دیگری از کلرزنی را پیدا کند و استفاده از کلر برای گندزدایی می تواند محدود شود. اگرچه اینها همه حدس و گمان هستند ولی بدون شک فیلتراسیون و دستگاه تصفیه آب در آینده به تکامل خود ادامه خواهد داد. مهمترین توسعه در آینده تبدیل کامل فناوری تصفیه آب از تصفیه خانه آب شهری به فیلترهای آب کل خانه یا ترکیبی از هر دو باشد.

اشتراک در
اطلاع از
امتیازدهی
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها