فیلتر تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب باحذف مزه و بوی ناخواسته  از آب به تصفیه اب میپردازد.تا آبی تمیز و تازه را مستقیماً از شیر شما فراهم شود.مهم ترین بخش دستگاه تصفیه اب فیلتر های آن است.دستگاه های تصفیه کننده فقط و فقط با کمک فیلترهای مخصوص تصفیه آب قادر به پالایش ، تصفیه و تولید آب سالم خواهند بود .انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب:

  • فیلتر مکانیکی:فیلترهای مکانیکی به حذف فیزیکی رسوب ، کثیفی یا ذرات موجود در آب میپردازد.
  • فیلتر جذبی:فیلتر جذبی یاهمان فیلتر کربن به حذف آلاینده ها میپردازند.
  • فیلترهای جداسازی: فیلترهای جداسازی با منافذی به اندازه 5 میکرون به حذف کامل کربن موجودمیپردازد.
  • فیلترهای تبادل یونی:این فیلتر املاح مفید در اب مثل کلسیم،منیزیم و… را به آب اضافه میکند.
  • فیلترهای اسمز معکوس:فیلتر RO  آلاینده های شیمیایی اب را تا قطر 0.0001 میکرون حذف میکند.

فیلترهایی که در بالا به آنها اشاره شده است 5 فیلتر اصلی است که در تمام دستگاه های تصفیه آب وجود دارد.اما شما با توجه به نیازهایتان و نوع اب آشامیدنی که با آن سروکار دارید میتوانید از دستگاه های تصفیه آب با فیلترهای بیشتر هم استفاده کنید.

"تعویض

دستگاه تصفیه آب آکوا پرو

 آب

آب یکی از مهم ترین مواد روی کره زمین است که 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و بدن انسان می تواند تا 75 درصد از این مواد را در خود جای دهد. اب برای تعداد زیادی از کاربردها از جمله کشاورزی، علم، پزشکی، حمل و نقل، گرمایش، تفریح ​​و فرآوری مواد غذایی و همچنین شستشو و شاید مهمتر از همه: نوشیدن، حیاتی است.

دستگاه تصفیه آب خانگی

خلل در دستگاه تصفیه آب

اب آشامیدنی از منابع شهری تصفیه شده تامین می شود.که برای نوشیدن بی خطر است، اما اغلب دارای طعم و بوی نامطبوع ناشی از مواد شیمیایی مانند کلر است. که برای ضد عفونی کردن اب و عاری از میکروب ها و باکتری ها استفاده می شود.بسته به محل زندگی شما، ممکن است متوجه شوید که آب اصلی شما باعث تشکیل رسوبات آهکی می شود که می تواند لوله ها را مسدود کرده و به وسایل برقی آسیب برساند. این مسائل، طعم/بوی کلر و تشکیل رسوب آهک تنها دو مورد از دیگر مشکلات رایج آب هستند که با فیلتر کردن آب قابل حل هستند. اگر به هر علتی خللی در عملکرد این فیلتر تصفیه آب حاصل شود.ضمن اینکه آب سالمی از شیر اب این دستگاه ها دریافت نمی کنید بلکه ایجاد مواد آلاینده و سمی پر خطر ناشی از فساد این فیلترها سلامتی شما و عزیزانتان را به مخاطره می اندازد .

در بخش استانداردهای بین المللی تصفیه آب در مقالات <<اهمیت استاندارد WQA در دستگاه تصفیه آب>>و <<اهمیت استاندارد CE در دستگاه تصفیه آب>>بطور مفصل به آن پرداخته ایم و مطالعه این مطلب ضمن افزایش اطلاعات عمومی افراد ، باورهای سنتی قدیمی و غلط در زمینه آب شرب را در ذهن مخاطب دگرگون خواهد کرد .

"تعویض

دستگاه تصفیه آب سافت واتر

تعویض فیلتر

با این مقدمه و توضیحات ارائه شده می توان گفت زمان مناسب جهت سرویس و تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب شما به عوامل متعددی بستگی داشته و نیازمند دانش ، تخصص و استفاده از دستگاه های سنجش دقیق می باشد که یقینا در اختیار شما نیست ، اما نگران نباشید ، مجموعه آبگونه در خدمت شماست .در ویدئو زیر تعویض فیلترها آموزش داده شده است.

دستگاه تصفیه آب سی سی کا

زمان تعویض فیلتر

زمان تعویض فیلتر تصفیه اب متفاوت است ما در جدول زیر زمان تعویض مناسب فیلترها را لیست کرده ایم ، توجه داشته باشید تعویض فیلترها کاری تخصصی است و قطعا حضور تکنسین متخصص دستگاه تصفیه اب  و انجام تست ها و بازدیدهای دوره ای از دستگاه های تصفیه اب شما لازم و منطقی به نظر می رسد و با وجود اینکه تشخیص زمان قطعی تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب ، منوط به تست و سنجش کیفیت آب دستگاه توسط تکنسینهای مربوطه می باشد .

نام فیلتر مرحله فیلتراسیون زمان تعویض مناسب
فیلتر الیافی پلی پروپیلن 5 میکرون PP 1 5 ماه
فیلتر کربن فعال UDF 2 5 ماه
فیلتر کربن جامد CTO 3 5 ماه
فیلتر محافظ ممبران PP1 در صورت نصب 4 24 ماه
فیلتر ممبران MEMBERANE 4 با محافظ 24 ماه – بدون محافظ 12 ماه
فیلتر پست کربن POST CARBON 5 12 الی 24 ماه
فیلتر آنتی باکتریال ANTI-BACTERIA در صورت نصب 6 24 ماه
فیلتر مینرال MINERAL 6 12 الی 24 ماه
فیلتر قلیایی ALKALINE 7 24 ماه
فیلتر سوپر مینرال S-MINERAL 8 24 ماه
فیلتر اکسیژن ساز INFRA-RED 9 24 ماه
فیلتر اشعه فرا بنفش UV 10 تعویض لامپ هر 12 ماه

دستگاه تصفیه اب آکوا

لذا در صورت هرگونه نیاز به انجام سرویس و تعمیر دستگاه تصفیه اب خانگی خود می توانید با برقراری تماس با کارشناسان خدمات پس از فروش ما در ساعات اداری با شماره تلفن ثابت 91015300 و در ساعات غیر اداری با شماره تلفن همراه 09912030530 تماس حاصل نموده و از خدمات سرویس در محل شرکت ابگونه پالایش گستر نوین بهره مند شوید .