تعمیر دستگاه تصفیه آب

تعمیر دستگاه تصفیه آب دلایل متفاوتی میتواند داشته باشد،در حالت کلی اگر از دستگاه تصفیه آب به درستی نگهداری شود میتواند 4 الی 5 سال بدون هیچ مشکلی کارکند.اما پس از آن ممکن است با برخی از مشکلات رایج دستگاه تصفیه آب مواجه شوید.نشت آب،طعم غیر عادی،بوی غیر معمول،شیر آب پر سر و صدا و خروجی کند آب از جمله این مشکلات هستند.

"<yoastmark

تعمیر دستگاه تصفیه آب آکوا

در این مقاله میخواهیم به 5 مشکل رایج دستگاه تصفیه آب اشاره کنیم:

1.طعم و بوی غیر معمول آب از دستگاه تصفیه آب

طعم و بوی غیر معمول آب از دستگاه تصفیه آب یکی از مشکلات رایج در استفاده از دستگاه تصفیه آب است.این موضوع میتواند مربوط به تشکیل لایه بیوفیلم در یک یا چند قسمت از دستگاه تصفیه آب باشد.بیوفیلم لایه ای از مواد آلی و معدنی است که روی سطح یک دستگاه تصفیه اب جمع آوری شده و باعث افزایش آلاینده ها در آب می شود.همچنین اگر دستگاه تصفیه آب شما مجهز به سیستم RO باشد به دلیل استفاده لوله های مسی در مکانیزم این سیستم ، با افزایش مقدار سولفات ، کلرید وبی کربنات ممکن است آب مزه ای فلزی دهد.

سریع ترین راه حل برای این مشکل تعویض فیلترهای گرفتگی یا غشاء است،با تعویض فیلترها هر 12 ماه یکبار میتواند از وجود این مشکل جلوگیری کنید.

تعمیر دستگاه تصفیه آب آکوا لایف

2.کاهش سرعت تصفیه آب

کاهش سرعت تصفیه آب یکی دیگر از مشکلات دستگاه تصفیه آب است .و به این معناست که دستگاه تصفیه آب،به آرامی آب تصفیه شده را آزاد میکند.این موضوع به 2 دلیل حجم کم و یا فشار پایین آب رخ میدهد.یک دستگاه تصفیه آب مجهز به فرایند اسمز معکوس برای عملکرد صحیح به 40 الی 60 پاسکال فشار نیاز دارد.وجود رسوب در کاتریج های فیلتر آب نیز یکی دیگر از عوامل کاهش سرعت تصفیه آب است.که در اینصورت برای تعمیر دستگاه تصفیه آب باید اقدام کنید و فیلترهای مربوطه را عوض کنید.

تعمیر دستگاه تصفیه آب آکوا پرو

3.صداهای غیر معمول از شیر آب دستگاه

صداهای غیرمعمول از شیر آب دستگاه تصفیه آب از مشکلاتی است که میتواند به دلایل زیر رخ دهد:

  • به دلیل خروج هوا از سیستم پس از تعویض فیلترها و غشا
  • تغییر فشار آب در داخل سیستم
  • دریچه مخزن آب

در صورتی که دریچه مخرن به درستی بسته نشده باشد باعث صداهایی غیر معمول از شیر دستگاه آب می شود.اگر پس از تعویض فیلترها یا غشاء این صداها ادامه داشته باشد باید متخصص دستگاه تان را بررسی کند.

تعمیر دستگاه تصفیه آب سافت واتر

4.نشت آب از فیلتر

فیلتر ممبران یا همان RO یکی از مهم ترین بخش ها در تصفیه آب محسوب میشود،که تمامی آلایند های بزرگتر از 0.0001 میکرون را از آب حذف میکند.نشتی آب از دستگاه تصفیه آب میتواند به این دلیل باشد که بخشی از دستگاه تصفیه اب به درستی نصب نشده باشد برای رفع این مشکل باید با شناسایی قطعه نامناسب به رفع این مشکل بپردازیم.اگرمشکل نشت آب در فیلتر یا غشای دستگاه تصفیه اب مشاهده شود میتواند به دلیل فرسودگی حلقه O_Ring باشد این حلقه یک لاستیک نرم است که میتواند از نشت آب به بیرون از قطعات جلو گیری کند.

تعمیر دستگاه تصفیه آب سی سی کا

5.پر نشدن مخرن آب RO

پر نشدن مخزن آب RO  به دلیل فشار بسیار کم آب در دستگاه تصفیه آب رخ میدهد.همانطور که از قبل اشاره کردیم یه دستگاه تصفیه آب RO  برای عملکرد صحیح به حداقل 40 الی60 پاسکال فشار نیاز دارد.در صورتی که فشار آب کمتر از 40 پاسکال باشد برای افزایش فشار باید از پمپ آب استفاده کنیم.

تعمیر دستگاه تصفیه اب
تعمیر دستگاه تصفیه اب

تعمیر دستگاه تصفیه اب اکوا کلیر

آسیب غشاء RO یکی دیگر از دلایل احتمالی پر نشدن مخزن RO است . غشای نیمه تراوا RO مانعی است که فقط به مولکول‌های آب اجازه می‌دهد ، تا از طرف دیگر عبور کنند و در عین حال مانع از عبور آلاینده‌های آب مانند گرد و غبار، خاک، ویروس‌ها و باکتری‌ها می‌شوند. و در نتیجه آب آشامیدنی تمیز و سالمی را ارائه می‌دهند. هنگامی که غشاء پس از چند ماه استفاده مسدود می شود، فرآیند تصفیه آب کند می شود و کیفیت آب کاهش می یابد.در اینصورت باید برای رفع این مشکل پس از بررسی متخصص به تعویض فیلتر و غشاء RO اقدام کنیم.یک غشاء RO در داخل دستگاه تصفیه آب به صورت استاندارد هر سال یکبار نیاز به تعویض دارد.

تعمیر دستگاه تصفیه آب آکوا لاین

اهمیت استفاده دستگاه تصفیه آب

در سالهای اخیر و بطور خاص از زمان شیوع ویروس کرونا ، مقوله بهداشت بیش از پیش مورد توجه اقشار جامعه قرار گرفته و استفاده از مواد و تجهیزات بهداشتی رونق چشمگیری داشته است .در این میان استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی نیز روز به روز رواج بیشتری یافته و از آنجا که تامین آب شرب سالم توسط دستگاه تصفیه آب معیوب با فیلترهای مستهلک میسر نمی باشد ، موضوع سرویس ، نگهداری و تعمیر دستگاه تصفیه اب مورد توجه بسیاری از خریداران این دستگاه ها قرار گرفته است .

تعمیر دستگاه تصفیه اب اکوا پیور

اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه آب برای داشتن آبی سالم و پاک برای نوشیدن و همچنین اهمیت تعویض و تعمیر فیلترها سبب شده است.تا تیم مجرب و حرفه ای شرکت آبگونه پالایش گستر نوین از خرید تا تعمیر و تعویض دستگاه های تصفیه آب همواره در کنارتان باشد.

تعمیر دستگاه تصفیه آب اکوا اسپیرینگ

لذا در صورت هرگونه نیاز به انجام سرویس و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی خود می توانید با برقراری تماس با کارشناسان خدمات پس از فروش ما در ساعات اداری با شماره تلفن ثابت 91015300 و در ساعات غیر اداری با شماره تلفن همراه 09912030530 تماس حاصل نموده و از خدمات سرویس در محل شرکت آبگونه پالایش گستر نوین بهره مند شوید .

جهت تماس با کارشناسان خدمات پس از فروش به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید .

لطفا از صفحه اینستاگرام آبگونه بازدید فرمایید .

هدف ما تامین سلامت شماست .