دستگاه تصفیه آب تایوانی

دستگاه تصفیه آب تایوانی شهرت جهانی دارد . اصلی ترین دلیل شهرت این دستگاه ها استفاده از فرایند اسمز معکوس RO در تولید این دستگاه ها است . این فرایند آلاینده های شیمیایی موجود در آب را تا قطر 0.0001 میکرون حذف میکند .

نکته دیگر در خرید دستگاه تصفیه آب این است که دستگاه تصفیه آب انتخابی شما باید دارای گواهینامه های سازمان های نظارتی مانند مؤسسه استانداردهای ملی آمریکا (ANSI) و NSF International باشد .

ما در این مقاله قصد داریم به شرح و مقایسه 3 شرکت معتبر تولید کننده دستگاه تصفیه آب بپردازیم .

1.دستگاه تصفیه آب آکوا

شرکت آکوا یکی از بزرگترین و معتبر ترین تولید کنندگان دستگاه های تصفیه آب تایوانی در دنیا است . این شرکت برندی آمریکایی _ کانادایی می باشد و محصولات خود را در کشور تایوان تولید میکند .

دستگاه تصفیه آب آکوا دارای گواهینامه های استاندارد بهداشتی و بین المللی مثل NSF و FDA و Water Quality است و به دلیل مجهز بودن به سیستم اسمز معکوس RO به شما اطمینان خاطر بیشتر در نوشیدن آب سالم میدهد . این شرکت دستگاه های تصفیه آب را در مدل های متفاوت تولید می کند ، ما قصد داریم به شرح  آکوا پرو و آکوا لایف بپردازیم .

دستگاه تصفیه آب آکوا پرو در 4 مدل ( دستگاه تصفیه آب آکوا پرو 6 فیلتر ، دستگاه آکوا پرو 7 فیلتر ، دستگاه آکوا پرو 8 فیلتر و دستگاه آکوا پرو 8 فیلتر 10 مرحله ای ) تولید می شود .

"<yoastmark

دستگاه تصفیه آب آکوا لایف در 2 مدل ( دستگاه تصفیه آب آکوا لایف 6 فیلتر و دستگاه تصفیه آب آکوا 7 فیلتر )تولید می شود.

"<yoastmark

فرایند تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب آکوا پرو و آکوا لایف یکسان است تنها تفاوت این دو مدل در بهره گیری از فرایند اسمز معکوس RO است که در دستگاه تصفیه اب آکوا لایف این فرایند در رده متوسط انجام میشود و به قدرت فرایند اسمز معکوس RO در آکوا پرو نمی رسد .

فرایند تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب آکوا

فیلتر الیافی : فیلتر الیافی در مرحله اول تصفیه آب قرار دارد . این فیلتر از الیاف مصنوعی پلی پروپیلن ساخته شده است . این فیلنر آلاینده های فیزیکی موجود در آب را تا قطر 5 میکرون حذف میکند .

فیلتر کربن فعال (UDF) : فیلترهای کربن فعال در مرحله دوم تصفیه آب قرار دارد و باعث حذف کلر ، گازهای شیمیایی محلول در آب ، آفت و سم میشود .

فیلتر کربن بلاک (CTO) : فیلترهای کربن بلک در مرحله سوم تصفیه آب قرار دارد و با منافذی به اندازه 5 میکرون به حذف کامل کربن موجود در آب میپردازد .

فیلتر اسمز معکوس RO : فیلترهای اسمز معکوس RO در مرحله چهارم قرار دارد و یکی از مهمترین مراحل در تصفیه آب محسوب میشود . این فیلتر آلاینده های شیمیایی آب را تا قطر 0.0001 میکرون حذف میکند .

فیلتر کربن نهایی : فیلتر کربن نهایی در مرحله 5 تصفیه آب انجام میشود در این مرحله بو و طعم نامطبوع آب گرفته شده  و آب گوارا تر میشود .

فیلتر مینرال : فیلتر مینرال در مرحله ششم تصفیه اب قرار دارد و در دستگاه های تصفیه آب 6 مرحله ای مرحله آخر تصفیه آب است . در این مرحله املاح مفید در آب مثل کلسیم ، منیزیم و… به آب اضافه میشود .

مرحله 7 در دستگاه های تصفیه آب 7 مرحله ای توسط فیلتر آلکالاین قلیایی ( 7 ) PH انجام میشود . این فیلتر خاصیت اسیدی آب را خنثی میکند و آب خروجی دستگاه را بین 8 تا 9.5 درجه قلیایی تنظیم می نماید . این فیلتر فقط در دستگاه تصفیه آب دارای 7 و 8 فیلتر است .

فیلتر اشعه یو وی یا همان فیلتر  8 در دستگاه های تصفیه آب 8 مرحله ای باعث از بین رفتن کامل میکروبها ، ویروسها ، انگلها و باکتری ها بوده و آب را ضدعفونی می نماید . این فیلتر فقط در دستگاه های تصفیه آب 8 فیلتر است .

2.دستگاه تصفیه آب سافت واتر

دستگاه تصفیه آب سافت واتر یکی از رقبای اصلی برای شرکت آکوا محسوب میشود ، این شرکت برندی آمریکایی است و از گواهینامه های بین المللی و بهداشتی NSF ، FDA و Water Quality برخوردار است .

تمامی دستگاه های تصفیه آب این شرکت نیز مجهزبه فرایند اسمز معکوس RO است.دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر در 3 مدل ( دستگاه تصفیه آب سافت واتر 6 فیلتر ، دستگاه تصفیه آب 7 فیلتر و دستگاه تصفیه آب 8 فیلتر ) تولید میشود . همچنین شرکت سافت واتر در زمینه تولید تصفیه آب نیمه صنعتی کار نیز فعال است .

دستگاه تصفیه آب تایوانی سافت واتر
دستگاه تصفیه آب تایوانی سافت واتر

 

فرایند تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب سافت واتر به صورت زیر است :

فیلتر های (1-2-3) آلاینده های فیزیکی موجود در آب تا قطر 5 میکرون حذف میکند ، فیلتر 4 آلاینده های شیمیایی آب را تا قطر 0.0001 میکرون حذف میکند ، فیلتر 5 رنگ ، بو و طعم بد آب را میگیرد و فیلتر 6 با دارا بودن فیلتر مینرال آب را به خروجی دستگاه اضافه میکند .

همچنین فیلتر 7  اسیدی بودن آب را خنثی نموده و آب را بین 8 تا 9.5 درجه قلیایی می نماید . فیلتر 8 با استفاده از اشعه یو وی تمامی  میکروبها ، ویروسها ، انگلها و باکتری ها را از بین میبرد و آب را ضدعفونی می نماید .

3.دستگاه تصفیه آب سی سی کا

دستگاه تصفیه آب سی سی کا نیز یکی از معتبر ترین تولید کنندگان دستگاه های تصفیه آب تایوانی در دنیا است که رقیبی جدی برای شرکت های آکوا و سافت واتر محسوب میشود برندی آمریکایی می باشد و محصولات خود را در کشور تایوان تولید میکند .

این شرکت نیز از لحاظ معتبر بودن با دو شرکت آکوا و سافت واتر یکسان است و دارای گواهینامه های گواهینامه های بین المللی و بهداشتی NSF و FDA و Water Quality است . محصولات این شرکت مجهز به سیستم اسمز معکوس RO می باشند .

دستگاه های تصفیه آب سی سی کا نیز در 3 مدل ( دستگاه تصفیه آب 6 فیلتر ، دستگاه تصفیه آب 7 فیلتر و دستگاه تصفیه آب 8 فیلتر ) تولید میشود . همچنین این شرکت به تولید دستگاه پیش تصفیه آب خانگی و دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی نیز میپردازد . دستگاه پیش تصفیه آب خانگی شرکت سی سی کا با نام تجاری جامبو شناخته شده است .

دستگاه تصفیه آب تایوانی سی سی کا
دستگاه تصفیه آب تایوانی سی سی کا

فرایند تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب سی سی کا

مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب سی سی کا به صورت زیر است :

فیلتر های (1-2-3) آلاینده های فیزیکی موجود در آب تا قطر 5 میکرون حذف میکند ، فیلتر 4 آلاینده های شیمیایی آب را تا قطر 0.0001 میکرون حذف میکند ، فیلتر 5 رنگ ، بو و طعم بد آب را میگیرد و فیلتر 6 با دارا بودن فیلتر مینرال آب را به خروجی دستگاه اضافه میکند .

همچنین فیلتر 7  اسیدی بودن آب را خنثی میکند و آب را بین 8 تا 9،5 درجه قلیایی می نماید . فیلتر 8 با استفاده از اشعه یو وی تمامی  میکروبها ، ویروسها ، انگلها و باکتری ها را از بین میبرد و آب را ضدعفونی می نماید .

هر سه شرکت ، شرکت هایی معتبر در زمینه تولید دستگاه های تصفیه آب هستند و شما میتوانید اصل این دستگاه ها را با گارانتی معتبر از شرکت آبگونه پالایش گستر نوین تهیه نمایید .

 

آشنایی با دستگاه تصفیه آب تایوانی