اهمیت وجود استاندارد DOW در دستگاه تصفیه آب :

از اصلی ترین اهمیت وجود استاندارد DOW ،این شرکت Dupont در کشور آمریکا و در سال 1802 تاسیس شد و در زمینه تولید مواد شیمیایی و پلیمری فعالیت داشت . این شرکت در سال 2017 با شرکت DOW که یکی از معروف ترین و معتبر ترین شرکتهای پیشرو در صنایع شیمیائی ، نانو بوده. و همچنین تولید کننده انواع غشاء نیمه تراوا و محصولات سلولوزی و لاستیکی فود گرید در اروپا بود ادغام گردید .

دستگاه تصفیه آب خانگی

پس از این ادغام شرکت Dow Dupont به یکی از بزرگترین شرکتهای تولید مواد شیمیایی مبدل شد. و در سال 2019 به سه شرکت به نامهای Corteva که در زمینه مواد شیمیایی کشاورزی فعال بود. Dow Inc که در زمینه دانش مواد تمرکز داشت و Dupont که کار تولید محصولات پلیمری و سلولزی صنایع از جمله فیلترهای ممبران را برعهده داشت تقسیم شدند.

از این تاریخ به بعد تمام فیلترهای ممبرانی که به نام شرکت DOW و با برند Filmtec تولید شده بودند. با نام جدید Dupont روانه بازارهای بین المللی گردیدند .

امروزه شرکت Dupont یکی از بزرگترین تولید کنندگان فیلترهای اسمز معکوس انواع دستگاه های تصفیه آب و فاضلاب در دنیاست. و توانسته با استفاده از ترکیب تکنولوژیهای جدید و قدرت پیشین شرکت DOW فیلترهای اسمز معکوس ( RO ) با برند انحصاری Filmtec خود را بصورت غیر قابل باوری در سطح بین المللی مطرح نماید .

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا

DOW

این فیلترها با نام تجاری Filmtec Membranes یا به زبان فارسی فیلترهای ممبران برند فیلم تک که نام شرکت DOW نیز روی آنها به چشم می خورد. ابتدا در اروپا و آمریکا و سپس در کل دنیا مورد توجه سازندگان دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس قرار گرفت. تا جایی که امروزه به جرات می توان گفت تمام برندهای معتبر تولید کننده دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس در دنیا ، اگر خود تولید کننده فیلتر اسمز معکوس نباشند.  از فیلتر این برند در سیستم فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب ساخت خود استفاده می نمایند .

دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

کشور تایوان نیز از این مقوله مستثنی نبوده است. و اکثر تولید کنندگان معروف و معتبر دستگاه تصفیه آب تایوانی مانند شرکت آکوا. با محصولات گسترده ای چون آکواپرو ، آکوالایف ، آکوالاین ، آکواپیور ، آکوا اسپرینگ ، آکوا کلین و آکوا کلیر. و همچنین شرکتهای دیگر مانند سافت واتر و سی سی کا نیز از فیلترهای اسمز معکوس ( ممبران ) تولیدی شرکت DOW با برند Filmtec استفاده می نمایند .

به علت کمبود آگاهی و عدم وجود اطلاع رسانی کافی در این زمینه. در کشور ما گاهی به نام و علامت شرکت DOW به اشتباه استاندارد DOW گفته می شود. که در اصل چنین استانداردی وجود نداشته و شرکت DOW بزرگترین تولید کننده  فیلترهای اسمز معکوس با نام تجاری فیلم تک است. و قرار گرفتن این دو نام در کنار هم نشان دهنده  تولید یک محصول با کیفیت بسیار بالا است .برای اطلاع از دیگر استاندارد ها میتوانید مقاله <<اهمیت استاندارد CE در دستگاه تصفیه آب>>مطالعه کنید.

فرایند اسمز معکوس در DOW

با توجه به اینکه در متن فوق جهت معرفی و ذکر تاریخچه شرکت DOW مکررا به نام سیستم اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب اشاره گردیده لازم است. در پایان مطالب و جهت افزایش اطلاعات عمومی در مورد دستگاه تصفیه آب ، توضیحات مختصری در مورد فرآیند اسمز معکوس نیز ذکر گردد .

فرآیند اسمز معکوس ، فناوری شیرین سازی آب توسط غشاء نیمه تراوا یا ممبران است. که جهت حذف آلاینده ها و ذرات جامد محلول از آب شور مورد استفاده قرار می گیرد . این فناوری به غیر از دستگاه های تصفیه آب ، در سیستمهای غیر آبی نیز مورد استفاده قرار گرفته. اما پرکاربرد ترین مصرف آن در صنعت تصفیه آب و شیرین سازی آبهای شور و آلوده است .

دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کا

در گذشته غشاء های فرآیند اسمز معکوس بصورت لوله های بسیار ریز توخالی از جنس سلولز تولید می شدند.  اما امروزه بصورت نوارهای فیلمی بسیار باریک در هم تنیده به حالت مارپیچ مورد استفاده قرار می گیرند .

در حال حاضر و با پیشرفت علم و تکنولوژی ، استفاده از فنآوری نسل جدید اینگونه غشاء ها در صنعت تصفیه آب رونق چشمگیری یافته. که از مزایای آن می توان به کاهش نمکهای محلول در آب ، کاهش میزان فشار سیستم تصفیه آب و افزایش کیفیت آب خروجی و همچنین افزایش طول عمر قطعات و سیستمهای تصفیه آب اشاره نمود .

استانداردها

بنابراین شرکتهای واردکننده تصفیه آب باید هنگام عقد قرارداد. و خرید دستگاه و تجهیزات تصفیه آب از برندهای خارجی ، توجه ویژه ای به موضوع رعایت استاندرادهای بین المللی دارد. و کسب اطمینان از اصالت و کیفیت مطلوب تجهیزات تصفیه آب خریداری شده داشته باشند .

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو

این مساله مهم گاهی توسط شرکت های وارد کننده و عرضه کننده دستگاه های تصفیه آب نادیده گرفته می شود. و علت آن اغلب توجه به منافع مالی و کسب سود بیشتر است و چه بسا ممکن است. گاها مصرف کننده بعلت عدم آگاهی و دانش کافی ، از یک محصول تصفیه آب غیر استاندارد و زیان آور جهت برطرف نمودن نیازهای بهداشتی خود و خانواده استفاده نموده. و از عوارض آن نیز هیچگونه اطلاعی نداشته باشد .

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا لایف

درباره ما

در همین راستا و با توجه به اهمیت موضوع ، شرکت آبگونه پالایش گستر نوین بعنوان یک مجموعه سلامت محور خود را ملزم به ارائه و فروش دستگاه های تصفیه آب برندهای معروف و دارای استانداردهای لازم و معتبری دانسته که در سیستم دستگاه تصفیه آب خود از فیلترهای ممبران شرکت Dow و با برند فیلم تک استفاده نموده اند و این مجموعه همواره در جهت آسودگی خاطر و آرامش خیال خریداران محصولات خود گام برداشته است .

خریداران محترم می توانند در صورت تمایل و از طریق لینک https://dws.octochemstore.com/product/filmtec-bw60-1812-75 به قسمت فروشگاه فیلترهای ممبران شرکت Dupont وارد شده و از تمامی مدلهای فیلتر اسمز معکوس دستگاه تصفیه آب بازدید نمایند .