استاندارد Food Grade

استاندارد Food Grade

اهمیت وجود استاندارد Food Grade در دستگاه تصفیه آب

 

استاندارد Food Grade
استاندارد Food Grade

 

استاندارد Food Grade ( فود گرید ) چیست؟ یکی از مهمترین استاندارد ها در صنایعی که با مواد غذایی، نوشیدنی ها و یا بطور کلی خوراک انسان ها در تماس هستند. فود گرید یا درجه غذا به معنای خوراکی نیست. همچنین با سازگار بودن با محیط زیست، پایدار یا تجزیه پذیر بودن مواد متفاوت است.

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پرو

درجه مواد غذایی یا فود گرید به چه معناست؟ یعنی موادی که با آب و غذای انسانها در تماس مستقیم هستند باید دارای استانداردهای خاص باشند. پلاستیک از پلیمر تشکیل شده است و پلیمرها از به هم پیوستن مونومرها تولید می شوند. معروف ترین نام در بین پلاستیک ها، نایلون است. ماده اصلی در تولید نایلون پلی اتیلن است. استاندارد Food Grade درمواد پلی اتیلن به این معناست که بسته بندی برای ذخیره سازی طولانی مدت مواد غذایی ایمن است. در پلاستیک های نامرغوب بازیافتی، امکان جدا شدن برخی از مونومرها و ورود آن ها به ماده غذایی وجود دارد.

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا لایف

ویژگی مواد دارای استاندارد Food Grade

پلیمرهای فودگرید دچار خوردگی و اکسایش نشده و حتی در صورت برخورد و تماس مستقیم با مواد غذایی ضرری به آن نمی رسانند. علت این امر آن است که پلاستیک های فودگرید هیچ گونه ماده شیمیایی آسیب زایی به غذا منتقل نمی کنند. در نتیجه فاقد مواد سرطان زا بوده و به سلامت انسان صدمه ای نمی زنند. مواد فودگرید قادر به حفظ این ویژگی خود حتی در دماهای بالا نیز هستند.

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا پیور

در صنعت تولید و بسته بندی مواد غذایی، یافتن بهترین مواد اولیه که سالم و خالص باشند دارای اهمیت است. در حقیقت نایلون های فودگرید به این منظور تولید می شوند. مواد پلاستیکی دارای استاندارد Food Grade هیچگونه رنگ مضر و پلاستیک قابل بازیافتی که حاوی مواد شیمیایی یا هر ماده ای که می تواند برای انسان مضر باشد، ندارند.

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ

در این نوع از پلاستیک ها، از مواد اولیه بسیار مقاوم استفاده می شود. تمام موارد بهداشتی نیز برای تولید این نوع از پلاستیک رعایت می شود. به طور خلاصه، چیزی که پلاستیک را از نظر ایمنی سالم می کند خلوص آن است. این یعنی در پلاستیک به هیچ وجه نمی توان از رنگها یا مواد بازیافتی که برای سلامتی انسان خطرناک هستند استفاده نمود. مواد افزودنی معمولاً منطقه ممنوعه هستند.

تصفیه آب و استاندارد فود گرید

دستگاه های تصفیه آب نیز از قطعات پلاستیکی گوناگونی متشکل هستند. بدنه فیلترهای دستگاه تصفیه آب پلاستیکی است و فیلترها بصورت دائمی با آب در تماس هستند. تمامی اتصالات و شلنگ های موجود در دستگاه تصفیه آب، پلاستیکی هستند. اگر این مواد دارای استاندارد Food Grade نباشند سلامتی انسان را به مخاطره می اندازد.

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

به همین علت برندهای معروف و معتبر، دستگاه های تصفیه و قطعات آن را از مواد پلاستیکی دارای استاندارد فود گرید می سازند. این عامل باعث می شود تا سلامتی خریداران این دستگاه ها تهدید نشود.

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کا

آبگونه پالایش گستر نوین

شرکت آبگونه پالایش گستر نوین بعنوان مجموعه ای سلامت محور، ضمن تلاش جهت افزایش آگاهی و اطلاعات عمومی خریداران گرامی، خود را ملزم به ارائه و فروش دستگاه تصفیه آب برندهای معروف و دارای استانداردهای لازم و معتبر دانسته و همواره در جهت آسودگی خاطر و آرامش خیال خریداران محصولات خود گام برداشته است.

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا

 

مشتریان گرامی این مجموعه می توانند جهت اخذ مشاوره رایگان از کارشناسان فروش آبگونه و کسب اطلاعات تخصصی درباره استاندارد های مختلف دستگاه تصفیه آب خانگی، در ساعات اداری با تلفن های ثابت 02191015300 یا 02191015335 و در روزهای تعطیل و ساعات غیر اداری با تلفن همراه 09912030530 تماس حاصل نمایند.

هدف ما سلامتی شماست.

استاندارد Food Grade
استاندارد Food Grade
اشتراک در
اطلاع از
امتیازدهی
2 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها