اهمیت وجود استاندارد FDA در دستگاه تصفیه آب :

اهمیت استاندارد FDA در دستگاه تصفیه آب
اهمیت استاندارد FDA در دستگاه تصفیه آب

اداره مواد غذایی و داروئی کشور ایالات متحده آمریکا که بعنوان بخش مهم اجرایی وزارت بهداشت مشهور به FDA  و با نام انگلیسی ( Food And Drug Administration ) یکی از آژانس های وزارت بهداشت ، درمان و خدمات انسانی ایالات متحده است. که فعالیت خود را از سال ۱۹۰۶ میلادی آغاز نموده. و مسئول حفظ و ارتقای سلامت جامعه از طریق تنظیم و نظارت دقیق بر ایمنی مواد غذایی ، محصولات تنباکوئی ، مکملهای غذایی ، واکسن ، تزریق خون ، دستگاه ها و تجهیزات پزشکی و … می باشد .

دستگاه تصفیه آب خانگی

هر تولید کننده ای که بخواهد این نوع محصولات را به امریکا صادر یا از این کشور خارج نماید. باید مجموعه ای از مجوزها و تاییدیه های مرتبط را از FDA اخذ نموده باشد .

مدرک FDA یک گواهینامه بین المللی بوده که از طریق سازمان غذا و داروی کشور آمریکا جهت تولید کنندگان محصولات غذایی ، بهداشتی ، داروئی و پزشکی سرتاسر جهان صادر می شود . وجود این مدرک بمنزله به رسمیت شناختن شرکت تولید کننده توسط FDA در خصوص بهداشتی بودن و سلامت عمومی محصولات آن شرکت بوده و حکم مجوز ورود محصولات آن شرکت را به آمریکا داراست .

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا

مزایای FDA

و اما مزایای اخذ این استاندارد به شرح زیر است :

  • ثبت در لیست شرکت های مورد تایید FDA
  • مشاهده مشخصات شرکت توسط سایر بازرگانان ( وارد کنندگان و صادر کنندگان ) و سرمایه گذاران در سراسر دنیا
  • یافتن شریک تجاری مورد تایید FDA جهت صادرات، واردات یا سرمایه گذاری مشترک
  • بررسی و آنالیز ترکیب محصول در معتبر ترین آزمایشگاههای FDA و مقایسه با استانداردهای سختگیرانه امریکا
  • هموار شدن مسیر صادرات به امریکا و سایر کشورها
  • دریافت دوره ای آخرین یافته های علمی در صنعت مربوطه
  • امکان دسترسی به منابع علمی سازمان FDA
  • همچنین این گواهینامه با توجه به شناخته شده بودن نام سازمان FDA آمریکا برای کلیه کشورهای جهان و جایگاه آن در تبیین و ارائه استانداردهای مربوط به محصولات غذایی و داروئی می تواند نقش بسزایی در زمینه جلب نظر مشتریان داخلی و خارجی جهت فروش و صادرات داشته باشد.برای اطلاعات بیشتر درباره دیگر استاندارها میتوانید مقاله<<اهمیت استاندارد DOW در دستگاه تصفیه آب>>مطالعه کنید.

استاندارد FDA

این استاندارد برای کلیه دستگاه های تصفیه آب ازجمله دستگاه های تصفیه آب خانگی ، نیمه صنعتی ،  صنعتی و پیش تصفیه آب نیز قابل دریافت است. مانند دستگاه های تصفیه آب تایوانی شامل برندهای آکواپرو ، آکوالایف ، سافت واتر ، سی سی کا و … که همگی دارای استاندارد FDA می باشند .

دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

بنابراین شرکتهای واردکننده تصفیه آب باید هنگام عقد قرارداد. و خرید دستگاه و تجهیزات تصفیه آب از برندهای خارجی ، توجه ویژه ای به موضوع رعایت استاندرادهای بین المللی و کسب کنند. و اطمینان از اصالت و کیفیت مطلوب تجهیزات تصفیه آب خریداری شده داشته باشند .

این مساله مهم گاهی توسط شرکت های وارد کننده و عرضه کننده دستگاه های تصفیه آب نادیده گرفته می شود. و علت آن اغلب توجه به منافع مالی و کسب سود بیشتر است و چه بسا ممکن است. گاها مصرف کننده بعلت عدم آگاهی و دانش کافی ، از یک محصول تصفیه آب غیر استاندارد و زیان آور جهت برطرف نمودن نیازهای بهداشتی خود و خانواده استفاده نموده. و از عوارض آن نیز هیچگونه اطلاعی نداشته باشد .

دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کا

در همین راستا شرکت آبگونه پالایش گستر نوین بعنوان یک مجموعه سلامت محور ضمن تلاش جهت افزایش آگاهی. و اطلاعات عمومی خریداران گرامی ، خود را ملزم به ارائه و فروش دستگاه تصفیه آب برندهای معروف و دارای استانداردهای لازم و معتبر دانسته و همواره در جهت آسودگی خاطر و آرامش خیال خریداران محصولات خود گام برداشته است .

خریداران محترم در صورت تمایل می توانند از طریق ورود به لینک https://www.fda.gov و وارد نمودن نام برند تجاری مورد نظر خود ،  از اخذ این استاندارد توسط شرکت سازنده اطمینان حاصل نمایند .