فیلتر قلیایی

برای فیلتر قلیایی و مشاوره رایگان و تعمیر دستگاه تصفیه آب با آبگونه با شماره ۹۱۰۱۵۳۰۰ تماس بگیرید.

فیلتر قلیایی
فیلتر قلیایی
مقاله ای ویژه تهیه شده توسط تیم تحقیقاتی تصفیه آب ایلیا گستر درباره فیلتر قلیایی .

اگر شما هم تاکنون اسم فیلتر قلیایی را شنیده اید اما نمیدانید چیست یا تمایل دارید از این فیلتر تصفیه آب و نحوه عملکردش و همچنین وجوب استفاده از آن بیشتر بدانید حتما این مقاله را بادقت مطالعه کنید .

تهیه این مقاله به زحمت کارشناسان و مطالعه مقالات جهانی و ترجمه ی آنها و بدست آوردن چیکده ی آنها بوده است که از همگان خواهشمندیم در صورت استفاده از این مقاله ، ذکر منبع فراموش نشود .

سپاسگذاریم .

فیلتر قلیایی چیست ؟
همانطور که میدانید PH واحد اندازه‌گیری میزان اسیدی و بازی بودن است و بازه‌ای مابین 1 تا 14 است (ا به شدت اسیدی و 14 به شدت بازی ) ، در آب زمانی که PH 7 باشد یعنی آب خنثی است (نه حالت اسیدی دارد و نه حالت بازی) طبق توصیه پزشکان بهترین آب برای مصرف انسان بازه‌ای مابین 8 تا 9.

5 باید داشته باشد، در دستگاه‌ها تصفیه آب پس از تصفیه در ممبران به دلیل اینکه تمامی املاح و ذرات آب حذف میگردند میزان PH کاهش می‌یابد که این امر برای سلامتمان مضر است!
برای حل این مشکل نیز چاره‌ای اندیشیده شده است و آن هم استفاده از فیلتر قلیایی است، این فیلتر دارای مواد معدنی است و آب با PH پایین وقتی به داخل این فیلتر می‌رود، مواد معدنی در آب حل شده که این مواد خاصیت بازی به محلول می‌دهد و PH آب را بالا می‌آورد به عبارتی آب را قلیایی می‌کند.

این آب برای بدن انسان بسیار مفید است.

بر چه مبنایی میگوییم آب قلیایی (در محدوده PH مجاز) برای بدن انسان مفید است؟
اولین کشوری که در خصوص تاثیرات مثبت آب قلیایی بر بدن انسان تحقیق کرد کشور ژاپن بوده که در دهه 1930 این مطاعات را انجام داد و در سال 1966 وزارت بهداشت ژاپن استفاده از آب قلیایی را برای اسهال مزمن، سوء هاضمه، تخمیر غیرطبیعی دستگاه گوارش و ترش کردن معده مجاز اعلام کرد و امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان از آب قلیایی به عنوان حتی ماده شفا بخش استفاده می‌شود.

اگر به برچسب هایی که بر روی فیلترهای قلیایی نگاهی دقیق بیندازی در برخی از آنها با  عباراتی همچون) Antioxdant و یا Hydrogen-rich ) رو برو می‌شویم! این موارد چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
برای توضیح این کلمات بر روی فیلتر، تاثیر آنها، شاید بد نباشد برخی مسائل را کمی باز کنیم و توضیحی مختصر از آنها را بیان کنیم.

بیایید کمی به دروس شیمی دوران دبیرستان برگردیم
هر اتم از یک هسته در مرکز و تعدادی الکترون در اطراف آن تشکیل شده است.

دو یا چند اتم می توانند با هم ترکیب شوند و با اشتراک گذاشتن الکترون هایشان، تشکیل یک مولکول بدهند.

در فرآیند تولید انرژی در بدن که در واقع یک فرآیند اکسیدشدن بیولوژیکی است، الکترون ها از یک مولکول اکسیژن به مولکولی دیگر منتقل می شوند.

اما گاهی یک الکترون از این چرخه می گریزد و ماده‌ای که الکترون خود را از دست داده است رادیکال آزاد می‌نامند این ماده به شدت به دنبال گرفتن الکترون از اطراف خود است تا جایگزین الکترون خود کند ما به موادی که علاقه به گرفتن الکترون دارند اکسیدکننده موادی که به طور بالقوه علاقه به دادن الکترون دارند را به نام آنتی اکسیدان میشناسند .

حال سوال پیش می‌آید این موارد چه ربطی به بدن ما دارد؟
مواد اکسید کننده در بدن ، از دیگر سلولها و حتی کرموزوم ها کمبود الکترونهای خود را جبران میکنند که این باعث شکست پیوند مولکولی و نقص ساختار شبکه مولکولی سلول ها میشود و میتواند باعث ایجاد بیماری‌های خطرناک از جمله سرطان شود و حتی گفته میشود که ایجاد روند پیری درواقع ناشی از همین واکنش هاست.

برای درک بهتر این موضوع به سطح سیب نصف شده نگاه کنید که در اثر اکسیدان شدن به رنگ نارنجی پررنگ در‌می‌آید، حال تصور همین حالت را در بدن خود داشته باشی.

بنابراین جهت کاهش عوارض اکسیدکننده ها بسیار توصیه میکنند که افراد توجه کافی به مواد آنتی اکسیدانی داشته باشند.

آب غنی از هیدروژن یکی از قویترین آنتی اکسیدان‌ها برای بدن
هیدروژن قادر است رادیکالهای آزاد مخرب را بزداید، و تنها آنتی اکسیدانی است که قادر است در تمامی بافتهای بدن  و سلولهای مغزی حرکت کند.

فیلترهای قلیایی که با عناوینی همچون “غنی شده با هیدروژن” و  “آنتی اکسیدان” می‌تواند علاوه بر افزایش PH آب آن را با هیدروژن غنی و خاصیت آنتی اکسیدانی به آن بدهند.

بهترین فیلتر قلیایی کدام است ؟
یکی از سوالات برخی از مشتریان این است که بهترین فیلتر قلیایی چیست و چگونه میتوان متوجه آن شد ؟
در اینجا اعلام میکنیم فیلتر قلیایی در تصفیه آب مانند برخی دیگر از فیلترهای تصفیه آب ، قابل شناسایی سطح کیفیتی نیست.

اینکه اگر روی لیبل فیلتر فلان نوشته باشد فلان ننوشته باشد یا اینکه پوسته ی فیلتر حک برجسته ی MADE IN TAIWAN داشته باشد , اصلا ملاک شناسایی یک فیلتر با کیفیت نیست .

خوب چطور فیلتر ممبران خوب را بشناسیم ؟
فیلتر ممبران خوب حتی به میزان قلیایی کردن آب هم نمیتوان شناخت که واقعا این فیلتر کیفیت خوبی دارد یا خیر؟ خوب میفرمایید پس چگونه متوجه شویم ؟
پاسخ این است : یک فیلتر قلیایی مناسب فقط توسط آزمایشگاه و تحقیقات آزمایشگاهی روی آن میتواند شناسایی شود .

غیر از این روش اصلا توجیه ندارد .

خوب هر کسی که نمیتواند فیلتر را بفرستد آزمایشگاه و هزینه های سنگین پرداخت کند ! چاره ی مشتریان چیست ؟
پاسخ ما باید واقع گرایانه باشد نه فقط صرفا فروش !!! پاسخ این است که :
1- اولا از هر مارکی فیلتر قلیایی استفاده نکنید !! جالب است بدانید فیلتر قلیایی با مدلهای خیلی زیادی داخل بازار است با مارک های متفاوت .

حتما از برند معتبر استفاده کنید ؛ برندهایی که سورس تایوان دارند و موفق به تاییدیه های NSF و WATER QUALITY و … داشته باشند .

(البته نه فقط یک لیبل ساده !!!)
یکی از این برندهای معروف که ایلیا گستر هم با تحقیقات و مقایسه برندها از آن فیلتر برای مشتریانش استفاده میکند برند FLUXTEK است که کیفیت خیلی خوبی دارد و یکی از بهترین مدلهای فلوکستک هم مدل HD50 است که در آینده حتما مقاله ی مفیدی برای آن ارائه خواهیم کرد .

2- دوستانه خواهش میکنیم به دنبال فیلتر قلیایی ارزان (منظور صرفا ارزان ) نباشید که شما را به سمت و سوی فیلتر قلیایی FAKE هدایت خواهد کرد .

3-با رعایت مورد اول و دوم ، حالا اعتماد کنید و فیلتر قلیایی خرید کنید .

فیلتر قلیایی
Modir Site
مارس 22, 2018
فیلترهای تصفیه آبهمه چیز درباره دستگاه تصفیه آب

آب هدیه خالق یکتا به انسان ، از نعمتهای بزرگ الهی ، سرچشمه حیات ، باعث طراوت و شادابی ، عامل پاکی و سرآغاز زندگی تمام موجودات روی کره زمین است .

اهمیت آب سالم در زندگی بشر به اندازه ای بزرگ است که توضیح آن در چند سطر یا چند صفحه میسر نیست .
شرکت آبگونه پالایش گستر نوین بزرگترین وارد کننده و تامین کننده دستگاه های تصفیه آب خانگی ، نیمه صنعتی و پیش تصفیه در کشور با تکیه بر تجربه کاری چند سال گذشته و با هدف تامین سلامت جامعه که در سالهای اخیر با شیوع ویروس منحوس کرونا به مخاطره افتاده و پیشگیری از ابتلا به بیماریهای عفونی ، کلیوی و دستگاه گوارش با همکاری پرسنل مجرب و کارآزموده و همگام با آخرین تکنولوژیهای روز دنیا در صنعت تصفیه ، با گردآوری مجموعه ای کامل و بی نقص از دستگاه های تولیدی توسط بهترین و معتبر ترین برندها در صنعت تصفیه آب گام بزرگی در راستای سلامت خانواده و جلب رضایت حداکثری شما هم میهنان عزیز برداشته است .

محموعه آبگونه امیدوار است با گسترش روز افزون فرهنگ بهداشت در جامعه و درک بیشتر موضوع اهمیت استفاده از آب شرب سالم در زندگی توسط خانواده های ایرانی شاهد بهبود و ریشه کن شدن بیماریهای عفونی و گوارشی ناشی از مصرف آبهای آلوده باشیم .

در این راستا شرکت آبگونه خود را موظف به ارائه مشاوره صحیح و اصولی به خریداران گرامی و همراهی قدم به قدم جهت انتخاب بهترین ها توسط شما عزیزان نموده و ضمن ارسال و نصب رایگان کلیه محصولات خریداری شده توسط سفارش دهندگان محترم در شهر تهران و ارسال محصولات از طریق موسسات معتبر حمل و نقل مخصوص سفارش دهندگان محترم در کلیه شهرستانها در سراسر ایران ، با ارائه ضمانت نامه های استثنائی دو ساله در سطوح برنزی ، طلائی و الماس همراه با خدمات پس از فروش مادام العمر، اصالت و کیفیت دستگاه ها و خدمات مطلوب خریداران گرامی را تضمین مینماید .

جهت اطلاع از پیشنهادات شگفت انگیز در جشنواره زمستانه ، ثبت سفارش و خرید دستگاه های تصفیه آب به صفحه اصلی آبگونه مراجعه فرمایید .

جهت فیلتر قلیایی تماس با کارشناسان فروش و اخذ مشاوره رایگان به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید .

اشتراک در
اطلاع از
امتیازدهی
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها