زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

برای زمان تعویض فیلتر تصفیه آب  خانگی و مشاوره رایگان و تعمیر دستگاه تصفیه آب با آبگونه با شماره ۹۱۰۱۵۳۰۰ تماس بگیرید.

تمامی فیلترها درجه یک و ساخت کشور تایوان و آمریکا می‌باشند و با تضمین بهترین کیفیت ارائه می‌گردند
شرکت تصفیه آسا با بهره گیری از کارشناسان فنی مجرب به ارائه خدمات تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی حتی در روزهای تعطیل برای شما عزیزان شهر تهران می‌پردازد.

مدت زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی در مراحل مختلف متفاوت است و پس از اولین تعویض کارشناسان تصفیه آسا شما را در لیست یادآوری برای ارائه خدمات آتی قرار خواهند داد و به صورت اتوماتیک به شما برای هر مرحله تعویض یادآوری خواهیم نمود.

توجه نمایید که دیر عوض کردن فیلتر تصفیه آب منجر به کاهش کیفیت آب آشامیدنی تصفیه شده و همچنین صدمه دیدن دستگاه تصفیه آب خانگی شما خواهد شد، زیرا رسوبات ناشی از اشباع شدن فیلترهای دستگاه به مراحل بعدی و پمپ دستگاه نفوذ پیدا کرده و عمر مفید قطعات دستگاه شما کاهش پیدا می‌کند.

همچنین فیلتر ممبران دستگاه زیر سینکی اسمز معکوس یک فیلتر بسیار ریزبافت می‌باشد، که در صورت تعویض نکردن به موقع فیلترها صدمه خواهد دید و قادر به کاهش سختی آب و حذف املاح بسیار ریز موجود در آب آشامیدنی همچون نیترات، نیتریت، آرسنیک و آلومینیوم نخواهد بود.

عمر فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به سختی آب و میزان ناخالصی‌های هر منطقه متغیر است ولی به صورت متداول، هر شش مرحله فیلتر تصفیه آب خانگی عمر مشخص و زمان عوض شدن معینی دارند که در زیر به وقت عوض کردن هر یک از شش فیلتر تصفیه آب خانگی می‌پردازیم.

توجه نمایید که بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی هم، وقتی که عمر فیلترهای آن گذشته باشد نمی‌تواند به درستی آب آشامیدنی را تصفیه نموده و آب با کیفیت در اختیار شما قرار دهید؛ پس تعویض فیلترهای دستگاه خود را سر موقع انجام دهید.

فیلتر مرحله اول تصفیه آب پلی پروپیلن 5 میکرون PP
محفظه نگهداری این فیلتر تصفیه آب یا حوزینگ Housing آن شفاف بوده و عمر آن از تغییر رنگ آن مشخص می‌گردد.

در حالت استفاده نشده، رنگ فیلتر مرحله اول سفید می‌باشد و پس از اشباع شدن از ناخالصی‌ها به رنگ قهوه‌ای تیره در می‌آید.

عمر این فیلتر پلی پروپیلن بسته به محل نصب دستگاه تصفیه آب غالبا و تعویض فیلتر تصفیه آب، بین 3 تا 4 ماه می‌باشد.

از عوارض عوض نکردن به موقع فیلتر pp تصفیه آب، رسوب کردن داخل شلنگهای تصفیه آب، رسوب گرفتن داخل مخزن و ممبران مرحله چهارم و همچنین بد شدن طعم آب آشامیدنی تصفیه شده شما خواهد بود.

از دیگر مضرات تعویض نکردن سر وقت تعویض این فیلتر، مشکلات کلیوی و رسوبات جمع شده در کتری آب جوش شما خواهد بود.

به طور کلی توجه به وقت تعویض فیلترهای تصفیه کننده آب عمر مفید دستگاه شما را بیشتر خواهد کرد.

توجه کنید که حتی اگر شما از بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران هم استفاده کنید، فیلترهای دستگاه شما نیاز به تعویض به موقع دارند و رسوب در دستگاه باعث باز نشدن فیلتر تصفیه آب خواهد شد.

یکی از روش‌های بررسی قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی ، بررسی کیفیت فیلترهای دستگاه می‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که هنوز اقدام به خرید تصفیه آب نکرده‌اید، از راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی دیدن فرمایید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

بهترین مارک فیلتر تصفیه آب خانگی در ایران فیلترهای دستگاه مینروا Minerva هستند که ساخت کشور تایوان بوده و توانایی تصفیه‌ی کامل آب آشامیدنی را دارند.

فیلتر مرحله دوم تصفیه آب کربن گرانول UDF
فیلتر شماره دوم دستگاه تصفیه آب خانگی، کربن گرانول، برای شیرین کردن مزه آب و رنگ و بوی آب داخل دستگاه نصب می‌شود و مدت عوض کردن آن همانند فیلتر مرحله اول و مرحله سوم 3 تا 4 ماه می‌باشد.

مرحله دوم، کربن اکتیو یا کربن فعال نیز نامیده می‌شود.

دانه‌های کربن فعال گیاهی ساخته شده از پوسته‌ی نارگیل، تشکیل دهنده فیلتر مرحله دوم هستند و این فیلتر به حذف کلر از آب آشامیدنی تصفیه شده شما کمک شایانی خواهد کرد.

تعویض این فیلتر اصول خاص خود و شستشوی اصولی می‌خواهد، که به آن بک واش می‌گوییم و به این جهت شستشو داده می‌شود که فیلتر مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب شما صدمه یا ضربه نبیند.

فیلتر مرحله سوم تصفیه آب کربن بلاک CTO
فیلتر شماره سوم دستگاه تصفیه آب خانگی که شباهت زیادی به فیلتر مرحله دوم دارد، کربن بلاک نامیده می‌شود و با یک نوار توری پوشانده شده و تکمیل کننده فیلتر مرحله دوم است و ذرات بزرگ‌تر از 5 میکرون را حذف می‌کند.

عمر این فیلتر تصفیه آب نیز همانند فیلتر شماره یک و شماره دو، 3 تا 4 ماه می‌باشد و پس از آن نیاز به تعویض دارد.

عملکرد فیلتر کربن بلاک نیز همانند مرحله دوم است و در واقع مکمل همدیگر می‌باشند.

این دو فیلتر کلرامین و مواد جانبی کلر را از آب آشامیدنی تصفیه می‌کنند، تا کار پیش تصفیه یا Pre-Filter به خوبی انجام گیرد و فیلتر اصلی دستگاه تصفیه به مشکل بر نخورد.

مرحله سوم کربن بلاک از مرحله دوم فشرده‌تر بوده و مانند مغز مداد است.

جهت مشاهده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی و اطلاع از قیمت آن نیز می‌توانید به صفحه قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی مراجعه نمایید.

توجه کنید که فیلترهای مرحله اول دوم و سوم تصفیه آب خانگی باید هر سه با هم تعویض شوند.

فیلتر مرحله چهارم تصفیه آب ممبران Membrane
مهم‌ترین و اصلی‌ترین مرحله دستگاه‌های تصفیه آب خانگی که از سیستم اسمز معکوس Reverse Osmosis System بهره می‌برند، ممبران است.

بهترین زمان تعویض فیلتر ممبران Membrane با تست تی دی اس (TDS Meter) مشخص می‌گردد.

نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی را می‌توانید در مقالات سایت تصفیه آسا مطالعه نمایید.

بسته به سختی آب و منطقه نصب دستگاه تصفیه آب بین یک تا یک سال و نیم است هر گاه طعم آب ورودی به دستگاه با آب خروجی مشابه باشد؛ یعنی وقت عوض کردن فیلتر مرحله چهارم فرا رسیده، البته در نظر داشته باشید که در صورت تعویض فیلترها در تایم مقرر تعویض آن و به موقع سه فیلتر اول (مرحله یک دو سه)، ممبران تا 2 سال نیز عمر می‌کند.

عملکرد ممبران به این صورت می‌باشد، که آب با فشار پمپ تصفیه آب و با فشار زیاد وارد فیلتر ممبران می‌گردد و تمام املاح مفید و مضر آن کاملا تصفیه و حذف می‌شود.

فیلتر ممبران تنها مولکول آب را از خود عبور می‌دهد و در مراحل بعدی املاح مفید را اضافه می‌نماید.

ابعاد املاح حذف و تصفیه شده توسط ممبران 0,0001 میکرون است.

فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب کربن خطی POST CARBON
فیلتر مرحله پنجم با در نظر گرفتن میزان آبی که از دستگاه تصفیه می‌شود، تا 1500 گالن معادل 5680 لیتر عمر می‌کند.

معمولا عمر مفید فیلترها در مرحله پنجم تصفیه آب هر شش ماه می‌باشد.

کربن خطی یا پست کربن، عملکرد دستگاه تصفیه شما را مانند یک آب شیرین کن خانگی تایوانی می‌کند.

یعنی بو و طعم آب آشامیدنی شما را شیرین و بهبود می‌دهد که این برای بسیاری از کودکان و بانوان دلنشین است.

فیلتر پست کربن پنجمین فیلتر از تصفیه آب‌های شش مرحله ای یا هفت مرحله ای قلیایی است و عملکرد بسیار منحصر به فردی دارد.

کربن داخل این فیلتر از پوسته‌ی نارگیل ساخته شده و کاملا گیاهی می‌باشد.

فیلتر مرحله ششم تصفیه آب مواد معدنی MINERAL
فیلتر مرحله ششم نیز همانند مرحله پنجم تصفیه آب، شش ماه عمر می‌کند که به صورت دوره‌ای هر شش ماه تعویض فیلتر می‌شوند و بعد از سه بار تعویض یعنی پس از گذشت یک سال و نیم سه فیلتر مرحله چهارم، پنجم و ششم با هم نیاز به تعویض فیلتر دارند.

این تعویض کلی برای این است که آبی سالم، تمیز و عاری از هرگونه مواد مضر و گوارا بنوشید.

مرحله ششم معمولا فیلتری با پوسته‌ی زرد رنگ بوده و مینرال نامیده می‌شود.

عملکرد مینرال این گونه است که در این مرحله املاح مفید همچون کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم را که توسط فیلتر ممبران مرحله چهارم تصفیه شده بود، به آب آشامیدنی بر می‌گرداند.

زمان تعویض فیلتر مینرال همچون پست کربن و آلکالاین قلیایی (فیلتر مرحله هفتم دستگاه های تصفیه آب هفت مرحله ای) هر شش ماه می‌باشد.

جهت اطلاع از هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب در انواع دستگاه تصفیه آب خانگی اعم از تعویض فیلتر سافت واتر Soft Water، کلر واتر Clear ، آکوا پرو Aqua Pro، تعویض فیلتر روبن Roben، پیور لاین Pure Line، اکسیژن Oxygen، آکوا کلیر Aqua Clear، تعویض فیلتر cck سی سی کا ، تعویض فیلتر پیوریتک Puritec، تعویض فیلتر پیوریکام Puricom، آکوا بست Aqua Best، سیف واتر Water Safe و… و همچنین خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب با واحد هماهنگی و فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید.

بله شما عزیزان میتوانید در زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود با کارشناسان فروش تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را ثبت نموده تا در اسرع وقت تعویض فیلترهای دستگاه شما در محل و با بهترین قیمت انجام گردد.

فیلترهای پیش تصفیه دستگاه شما که فیلتر الیافی مرحله اول، فیلتر کربن فعال مرحله دوم، فیلتر کربن بلاک مرحله سوم هستند بین 4 الی 6 ماه عمر میکنند و بعد از گذشت این زمان تعویض فیلتر فرا میرسد.

فیلتر ممبران دستگاه در واقع فیلتر اصلی دستگاه آب تصفیه کن محسوب میگردد.

تا زمانی که کتری شما رسوب نبندد نیاز به تعویض ندارد با این حال بهترین زمان تعویض فیلتر ممبران هر یکسال و نیم الی دو سال است.

فیلتر پست کربن وظیفه بهبود طعم رنگ و بوی آب تصفیه شده و فیلتر مینرال وظیفه حفظ املاح معدنی مورد نیاز بدن را به همراه دارد و زمان تعویض مرحله پنجم و ششم هر یکسال الی یکسال و نیم است.

زمان تعویض فیلترهای 6 مرحله ای با دستگاه های 7 مرحله ای و 8 مرحله ای تفاوتی داره ؟
فیلتر 7 و 8 هم باید در زمان تعویض فیلتر پست کربن شماره 5 و فیلتر مینرال شماره 6 تعویض بشن
هر یکسال بهترین زمان تعویض هست
اولین بار برای تعویض دو سال پیش اومدین و از اون موقع یادآوری میکنید خیلی خوبه برای ما که یادمون نمیمونه زمانه‌ی تعویض فیلتر دستگاه رو
زمان تعویض فیلتر 7 مرحله ای قلیایی و فیلتر 8 اکسیژن چه زمانی هست؟ فیلتر یو وی هم نیاز به تعویض داره هر چند وقت؟
با سلام از اینکه بصورت دقیق با جزئیات تمام مرحل تصفیه را شرح داده اید کمال تشکر را دارم
برای تعویض فیلتر 5 و 6 تصفیه آب چه زمانی باید اقدام کنیم؟ و آیا تلخ شدن آب به این دو فیلتر ارتباطی دارد؟
با سلام و احترام
فیلترهای مرحله 5 و 6 تصفیه آب هر یکسال نیاز به تعویض دارند و یکی از علل تلخی آب تصفیه شده دیر عوض کردن فیلتر پست کربن آب شیرین کن است که با تعویض پست کربن مشکل مرتفع می‌شود
سلام
زمان تعویض فیلتر اسمز معکوس کی هست؟ خودم میتونم عوض کنم یا کارشناس باید باشه حتما؟ اچارشو ندارم کوچکتر از محفظه فیلترهای پایینی ام هست
سلام و احترام
ممبران اسمز معکوس در زمانی که در کتری رسوب و جرم می‌بندد و یا سختی آب بیش از 100 باید نیاز به تعویض دارد
در صورتی که کربن گیری دستگاه رو انجام دهید خودتون هم میتونید تعویض کنید اما اگر اطلاعات فنی لازم را ندارید پیشنهاد میکنیم از کارشناسان مجموعه کمک بگیرید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
نام *
ایمیل *
وب‌ سایت
ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

دیدگاه

Δ

با ما تماس بگیرید

مـا 24 سـاعـت شـبـانـه روز در خـدمـت شـمـا هستـیـم و شمـا عزیـزان مـیـتـوانـیـد در هـر کـجـای ایـران بـا شـمـاره 77167717-021 تـمـاس حـاصـل فـرمایـیـد تـا بـا کـارشنـاسـان فـروش تصفیه آسا ارتبـاط بـرقرار
نمایید

راه های ارتباطی

021-77167717021-774143060912-5151294

توییتر | اینستاگرام | پینترست | ایمیل

خدمات ارزنده
نصب و ارسال رایگان
گارانتی طلایی بدون قید و شرط
اطلاع رسانی زمان تعویض فیلتر
ارائه محصولات درجه یک اورجینال
دارای استاندارد جهانی بهداشت

ما به آب زندگی دوباره میدهیم

ما همواره همراه شما خواهیم بود و در زمان های مناسب دستگاه شما را سرویس و تعویض فیلتر خواهیم کرد

فروش پایان یک معامله نیست
شروع یک تعهد است

آب هدیه خالق یکتا به انسان ، از نعمتهای بزرگ الهی ، سرچشمه حیات ، باعث طراوت و شادابی ، عامل پاکی و سرآغاز زندگی تمام موجودات روی کره زمین است .

اهمیت آب سالم در زندگی بشر به اندازه ای بزرگ است که توضیح آن در چند سطر یا چند صفحه میسر نیست .
شرکت آبگونه پالایش گستر نوین بزرگترین وارد کننده و تامین کننده دستگاه های تصفیه آب خانگی ، نیمه صنعتی و پیش تصفیه در کشور با تکیه بر تجربه کاری چند سال گذشته و با هدف تامین سلامت جامعه که در سالهای اخیر با شیوع ویروس منحوس کرونا به مخاطره افتاده و پیشگیری از ابتلا به بیماریهای عفونی ، کلیوی و دستگاه گوارش با همکاری پرسنل مجرب و کارآزموده و همگام با آخرین تکنولوژیهای روز دنیا در صنعت تصفیه ، با گردآوری مجموعه ای کامل و بی نقص از دستگاه های تولیدی توسط بهترین و معتبر ترین برندها در صنعت تصفیه آب گام بزرگی در راستای سلامت خانواده و جلب رضایت حداکثری شما هم میهنان عزیز برداشته است .

محموعه آبگونه امیدوار است با گسترش روز افزون فرهنگ بهداشت در جامعه و درک بیشتر موضوع اهمیت استفاده از آب شرب سالم در زندگی توسط خانواده های ایرانی شاهد بهبود و ریشه کن شدن بیماریهای عفونی و گوارشی ناشی از مصرف آبهای آلوده باشیم .

در این راستا شرکت آبگونه خود را موظف به ارائه مشاوره صحیح و اصولی به خریداران گرامی و همراهی قدم به قدم جهت انتخاب بهترین ها توسط شما عزیزان نموده و ضمن ارسال و نصب رایگان کلیه محصولات خریداری شده توسط سفارش دهندگان محترم در شهر تهران و ارسال محصولات از طریق موسسات معتبر حمل و نقل مخصوص سفارش دهندگان محترم در کلیه شهرستانها در سراسر ایران ، با ارائه ضمانت نامه های استثنائی دو ساله در سطوح برنزی ، طلائی و الماس همراه با خدمات پس از فروش مادام العمر، اصالت و کیفیت دستگاه ها و خدمات مطلوب خریداران گرامی را تضمین مینماید .

جهت اطلاع از پیشنهادات شگفت انگیز در جشنواره زمستانه ، ثبت سفارش و خرید دستگاه های تصفیه آب به صفحه اصلی آبگونه مراجعه فرمایید .

جهت زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی تماس با کارشناسان فروش و اخذ مشاوره رایگان به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید .

اشتراک در
اطلاع از
امتیازدهی
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها