تعمیر دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

برای تعمیر دستگاه تصفیه آب  زیر سینک و مشاوره رایگان و تعمیر دستگاه تصفیه آب با آبگونه با شماره ۹۱۰۱۵۳۰۰ تماس بگیرید.

آموزش تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی
در این مقاله قصد داریم به شما نحوه تعمیر دستگاه زیر سینکی را شرح دهیم، این نوع دستگاه یکی از انواع دستگاه تصفیه آب خانگی میباشد.

البته انجام این کار کمی تخصصی است و نیاز به تجربه و دانش کافی دارد و فقط بصورت تئوری نمی‌توان نسبت به رفع کامل خرابیهای دستگاه پی برد .

لطفا در ادامه با ما همراه شوید و از قسمت انتهایی این صفحه نظرات و پرسش های خود را برای ما مطرح کنید ما در اسرع وقت به آنها پاسخ خواهیم داد .

تعریف قطعات 
مقدمه :
امروز با گسترش صنایع مختلف و افزایش جمعیت شهرنشینی و کمبود منابع آبی در بستر طبیعی و بالا بودن هزینه های پاکسازی آب در مبدا تصفیه خانه ها و فرسوده شدن لوله های انتقال آب زیرزمینی و ورود آلودگی های خاک در اکثر مناطق مردم مجبور به استفاده از دستگاههایی که بتوانند آب را تمیز کننده می‌شوند.

این سیستم ها با توجه به نوع و کیفیت آب منطقه میتواند به صورت اسمز معکوس RO یا بصورت فیلتراسیون Filtration water باشد .

اما در کنار مزیت بزرگی که تکنولوژی در اختیار ما قرار داده است بعضا کارکرد این سیستم ها در دراز مدت دچار مشکل شده و هزینه هایی را بر دوش مصرف کنندگان می‌گذارد.

منجمله این هزینه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
به غیر از تعویض فیلتر که شما می‌بایست در وقت معین شده و با زمانبندی دقیقی انجام دهید و اگر دستگاه را از ما خریده باشید نباید نگران این مساله باشید چون زمان تعویض فیلترها توسط واحد خدمات پس از فروش به مشترکین محترم اطلاع داده می شود و نگرانی از بابت فراموش کردن این مساله مهم نخواهید داشت .

دستگاه کار نمیکند :
ابتدا برق دستگاه و دوشاخه را چک کنید ممکن است دوشاخه سوخته باشد یا از پریز بیرون آمده باشد، سپس ورودی آب را چک کنید، مطمئن شوید شیر آب باز است .

اگر این دو مورد را بررسی کردید و به نتیجه نرسیدید دو سر سیمی که به سوئیچ لوپرشر متصل است را به هم اتصال مستقیم دهید .

اگر در این حالت روشن شد سوئیچ لوپرشر خراب شده و باید آنرا تعویض کنید .

در صورتیکه سوئیچ مذکور سالم باشد آداپتور را بررسی کنید ، بینی خود را نزدیک آن نگه دارید تا بفهمید آیا بوی سوختگی می دهد یا خیر.

اگر اشکال از آداپتور باشد آن را تعویض کنید ( توجه کنید که هنگام تعویض این قطعه برای رعایت مسائل ایمنی و جلوگیری از برق گرفتگی حتما دوشاخه را از پریز بیرون بکشید ) .

اگر تمام موارد فوق را بررسی کردید ولی باز دستگاه روشن نشد چه باید کرد ؟
برای این منظور موارد زیر را بررسی کنید :
احتمال دارد شیلنگ آب دور ریز قطع شده یا از داخل لوله های فاضلاب جلوی آن گرفته یا اصطلاحا ” کیپ ” شده باشد .

این مورد را بررسی کنید .

شیر برقی را تست کنید تا مطمئن شوید سالم است.

در آخر سوئیچ فشار بالا را تعویض کنید، در بعضی مواقع خراب شدن این قطعه باعث روشن نشدن کل سیستم می شود.

این مشکل در مواقعی است که مایعات از بالای سینک به روی این قطعه بریزد، در عملکرد آن مشکل ایجاد میکند .

 
دستگاه مرتبا روشن و خاموش می شود:
ابتدا فشار آب ورودی را چک کنید، در اکثر مواقع اشکال روشن و خاموش شدن سیستم، شکستگی شیلنگ ورودی آب که از طریق فیلتر شماره 1 یا همان پلی پروپیلن است اتفاق می‌افتد و یا مطمئن شوید شیر دسته گازی آبی کوچکی که سرویسکار از قبل زیر سینک ظرفشویی تعبیه کرده کاملا باز باشد و آنرا بحالت نیمه بسته رها نکرده باشد.

سپس اگر مشکل فوق حل نشد سنسورهای فشار بالا و پایین را تست کنید.

اگر دستگاه تصفیه شما بجای شیر برقی مجهز به چهارراهی است به احتمال زیاد دیافراگم آن خراب شده ، این قطعه را یکبار باز و بسته کنید و مجددا تست کنید .

اگر مشکل پابرجا بود با سرویسکار تماس بگیرید
دستگاه خاموش نمی شود:
بصورت طبیعی زمانیکه مخزن ذخیره آب دستگاه پر شده باشد، سیستم تصفیه شما باید خاموش شود، دستور خاموش کردن توسط سوئیچ فشار یا High pressure صادر می شود، این قطعه را چک کنید تا سالم باشد .

علت دوم ممکن است مخزن از داخل سوراخ شده باشد و فشار آبی که هنگام برگشت به سنسور مربوطه ارجاع می‌شود کافی نباشد و این سنسور دستور خاموش کردن را صادر نکرده باشد .

مخزن ذخیره را یکبار تست کنید تا مطمئن شوید سالم است اگر مطمئن شدید سوراخ شده باید آنرا تعویض کنید .

آب تصفیه شده خیلی کم است و مقدار ppm آن زیاد است:
در بعضی مواقع فشار آبی که خارج می شود بسیار کم است و آب دیگر کیفیت سابق خود را ندارد، برای حل این مشکل ابتدا ممبران را چک کنید ، ممکن است این فیلتر خراب باشد، برای اطمینان از سالم یا خراب بودن آن ؛ خروجی آب تصفیه شده که در قسمت انتهایی هوزینگ ممبران است را با کنید و پس از روشن کردن مجدد دستگاه حجم آب خروجی را اندازه گیری کنید، ممکن است زانویی سوپاپ دار ته هوزینگ آن خراب باشد، آن را تعویض کنید .

طعم آب تصفیه شده تغییر کرده:
اگر مزه آب مانند سابق نیست علت یکی از موارد زیر است :
دستگاه خاموش شده ولی آب دور ریز یا پسآب تولید میکند:
شیر برقی خراب شده و باید این قطعه را تعویض کنید، همانطور که در مقالات قبلی گفتیم یکی از وظایف شیربرقی جلوگیری از هدر رفتن آب پسآب زمانیکه دستگاه خاموش است می باشد .

دستگاه صدای زیادی از خود تولید میکند:

 
 
اگر صدای تق تق هنگام روشن شدن دستگاه به گوش شما رسید اشکال از کله گلی پمپ یا موتور اصلی پمپ است که باید آن را تعویض کنید، در اکثر موارد این صدا از کله گی پمپ است.

ابتدا با یک عدد پیچ گوشتی سه پر، یا آچار آلن، تمام پیچ های پمپ را یکبار سفت کنید ممکن است یکی از پیچ ها شل باشد و اگر مشکل حل نشد کله گی را تعویض کنید .

از قسمت های مختلف دستگاه تصفیه آبریزی دارد:
اگر آبریزی از هوزینگها باشد یا یکبار باز و بسته کردن آنها و اطمینان از قرار گرفتن صحیح واشر آب بندی مشکل برطرف می‌گردد، ولی اگر پس از سفت کردن هوزینگ ها کماکان آبریزی ادامه داشت ، احتمالا اورنگ آب بندی خراب شده و باید آنرا تعویض کنید .

گاهی مواقع اورنگ ها بعلت تحت فشار بودن کمی از حالت خود خارج شده و اصطلاحا ” دفرمه ” می شوند .

مقالات مهم
عیب یابی و رفع اشکال
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
دیدگاه *
نام *
ایمیل *
وب‌ سایت

دستگاه تصفیه آب خانگی 9 فیلتر یکی از بهترین سیستم های تصفیه آب خانگی موجود در بازار است که علاوه بر حذف تمام سموم و آلودگی ، آب را ضد عفونی و میکروب زدایی کرده و حالت قلیایی به آن میدهد، علاوه بر آن مجهز به سیستم ضد باکتری بوده که به فیلتر آنتی باکتریال مجهز گردیده است.

یکی از دیگر محصولات حرفه ای ما دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد.

پشتیبانی واتس اپ:

آب هدیه خالق یکتا به انسان ، از نعمتهای بزرگ الهی ، سرچشمه حیات ، باعث طراوت و شادابی ، عامل پاکی و سرآغاز زندگی تمام موجودات روی کره زمین است .

اهمیت آب سالم در زندگی بشر به اندازه ای بزرگ است که توضیح آن در چند سطر یا چند صفحه میسر نیست .
شرکت آبگونه پالایش گستر نوین بزرگترین وارد کننده و تامین کننده دستگاه های تصفیه آب خانگی ، نیمه صنعتی و پیش تصفیه در کشور با تکیه بر تجربه کاری چند سال گذشته و با هدف تامین سلامت جامعه که در سالهای اخیر با شیوع ویروس منحوس کرونا به مخاطره افتاده و پیشگیری از ابتلا به بیماریهای عفونی ، کلیوی و دستگاه گوارش با همکاری پرسنل مجرب و کارآزموده و همگام با آخرین تکنولوژیهای روز دنیا در صنعت تصفیه ، با گردآوری مجموعه ای کامل و بی نقص از دستگاه های تولیدی توسط بهترین و معتبر ترین برندها در صنعت تصفیه آب گام بزرگی در راستای سلامت خانواده و جلب رضایت حداکثری شما هم میهنان عزیز برداشته است .

محموعه آبگونه امیدوار است با گسترش روز افزون فرهنگ بهداشت در جامعه و درک بیشتر موضوع اهمیت استفاده از آب شرب سالم در زندگی توسط خانواده های ایرانی شاهد بهبود و ریشه کن شدن بیماریهای عفونی و گوارشی ناشی از مصرف آبهای آلوده باشیم .

در این راستا شرکت آبگونه خود را موظف به ارائه مشاوره صحیح و اصولی به خریداران گرامی و همراهی قدم به قدم جهت انتخاب بهترین ها توسط شما عزیزان نموده و ضمن ارسال و نصب رایگان کلیه محصولات خریداری شده توسط سفارش دهندگان محترم در شهر تهران و ارسال محصولات از طریق موسسات معتبر حمل و نقل مخصوص سفارش دهندگان محترم در کلیه شهرستانها در سراسر ایران ، با ارائه ضمانت نامه های استثنائی دو ساله در سطوح برنزی ، طلائی و الماس همراه با خدمات پس از فروش مادام العمر، اصالت و کیفیت دستگاه ها و خدمات مطلوب خریداران گرامی را تضمین مینماید .

جهت اطلاع از پیشنهادات شگفت انگیز در جشنواره زمستانه ، ثبت سفارش و خرید دستگاه های تصفیه آب به صفحه اصلی آبگونه مراجعه فرمایید .

جهت تعمیر دستگاه تصفیه آب زیر سینک تماس با کارشناسان فروش و اخذ مشاوره رایگان به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید .

اشتراک در
اطلاع از
امتیازدهی
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها