تصفیه آب تایوانی

تصفیه آب تایوانی ,اصلا چه شد که این دستگاه های تصفیه آب به نام تایوان در سطح جهان شهرت یافت ؟؟ تایوان جزیره ای در جنوب شرقی آسیا است این جزیره یکی از تولید کنندگان پیشرو در زمینه تولید دستگاه های تصفیه آب است.تایوان به طور مداوم باکمبود آب  مواجه است. بنابراین  حفظ آب در این جزیره, چالشی بزرگ تلقی میشود.از اساسی ترین دلایل کم آبی در تایوان میتوان به خشکسالی سالانه وسیل و بارندگی محدود اشاره کرد.

منابع اصلی اب در تایوان به 4 دسته زیر تقسیم میشود:

  1. آب سطحی، آب رودخانه، دریاچه یا تالاب آب شیرین
  2. اقیانوس یا منبع دریا
  3. ابهای  زیرزمینی یا آب شور ( آب واقع در فضای منافذ خاک و سنگ )
  4. اب دولتی

دولت این کشور برای جبران کم آبی در این کشور به تصفیه هر 4 منابع اصلی آب میپردازد.

دستگاه تصفیه آب
تایوان و بحران کمبود آبی

آب در تایوان اغلب حاوی سطوح قابل توجهی از گل و لای است و باید فیلتر شود . به طور کلی توصیه می شود که آب در تایوان قبل از مصرف جوشانده شود. بسیاری از ساکنان فیلترهای آب برای شیرهای آشپزخانه خود دارند یا روی یک سیستم تصفیه آب سرمایه گذاری کرده اند تا کیفیت آب در خانه های خود را بهبود بخشند. این وسایل می توانند هم طعم و هم سلامت آب را بهبود بخشند.

دستگاه تصفیه آب تایوانی مجهز به RO

دستگاه تصفیه آب تایوانی با حذف آلاینده های آب,کیفیت آب را افزایش میدهد.آب شهری دارای آلاینده هایی است که در دراز مدت میتواند سلامتی انسان را به خطر بیندازد.یکی از دلایل اصلی وجود آلاینده در لوله های آب شهری پوسیدگی لوله ها در دراز مدت است.

"<yoastmark

آب اسمز معکوس به آبی گفته می شود که با یک سیستم فیلتراسیون RO تصفیه شده است. به دلیل این فرآیند، آب اسمز معکوس طعم مطبوعی دارد و می تواند بسیار تمیزتر از آب معمولی شیر باشد.

یکی از رایج ترین کاربردها برای فرآیند اسمز معکوس نمک زدایی است که فرآیند حذف نمک از آب دریا برای ایمن سازی آن برای نوشیدن است. با این حال، اسمز معکوس همچنین قادر است آب آشامیدنی خانگی شما را در محل استفاده تصفیه کند.

اسمز معکوس زمانی اتفاق می‌افتد که به یک محلول املاح بسیار غلیظ فشار وارد شود تا آن را در یک غشای نیمه تراوا قرار دهد که از عبور اجزای نامطلوب جلوگیری می‌کند. این فرآیند غلظت بیشتری از املاح را در یک طرف و تنها حلال را در طرف دیگر باقی می گذارد. در مثال استفاده از RO برای نمک زدایی، املاح نمک و حلال باقی مانده آب شیرین است.در مجموع، این بدان معناست که اسمز معکوس آب مناسب‌تری برای نوشیدن به شما می‌دهد.

 

مقایسه اسمز معکوس معمولی و اسمز معکوس پیشرفته

در یک سیستم تصفیه آب اسمز معکوس معمولی، آب ابتدا از طریق یک پیش فیلتر جریان می یابد تا رسوبات بزرگتر مانند ماسه یا خاک را حذف کند. سپس از فیلتر کربن فعال عبور می کند که طعم و بوی نامطبوع ناشی از مسائلی مانند کلر موجود در آب را کاهش می دهد.
در مرحله اسمز معکوس پیشرفته، آب بر روی یک غشای محکم بافته شده جریان می یابد که آب را از آلاینده هایی به کوچکی یک اتم جدا می کند. این فاز می تواند تا 95 درصد از کل مواد جامد محلول در آب را کاهش دهد. محصولات پیشرفته RO همچنین ممکن است بسته به سیستم و نیاز کاربر شامل مراحل فیلتراسیون اضافی نیز باشنددستگاه های تصفیه آب تایوانی مجهز به این سیستم هستند.

تصفیه آب تایوانی
دستگاه تصفیه آب مجهز به اسمز معکوس

فواید استفاده از سیستم اسمز معکوس RO

دستگاه تصفیه آب تایوانی با استفاده از سیستم اسمز معکوس RO از جدیدترین دستگاه های تصفیه آب محسوب میشود.این سیستم دارای فواید بسیاری است که ما به شرح  3 فایده از آن میپردازیم:

1.آلاینده های بیماری زا را از بین میبرد:منابع آب می توانند حامل مشترک آلاینده های میکروبیولوژیکی بیماری زا مانند ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و انگل ها باشند. این آلاینده ها آب را برای مصرف نامناسب می کند و ممکن است منجر به چندین بیماری منتقله از طریق آب مانند وبا، اسهال و حصبه شود.دستگاه های تصفیه آب تایوانی با  استفاده از پیشرفته ترین سیستم این آلاینده های بیماری زا را کاهش میدهد.

2.طعم آب را شیرین میکند:ناخالصی های موجود در آب باعث میشود که مزه آب شور باشد به همین دلیل میتواند بر طعم آن و حتی طعم غذایی که در آن طبخ می کنیم تأثیر بگذارد.دستگاه های تصفیه آب تایوانی با حذف ناخالصی های موجود در آب مزه آب را شیرین میکند تا قابل شرب باشد.

3.فلزات سنگین را حذف میکند:آلاینده هایی مانند نیترات، فلزات سنگین، آفت کش ها و غیره  زمانی بالاتر از حد استاندارد در لوله های آب شهری وجود داشته باشد درطولانی مدت اثرات شدیدی بر سلامتی دارد و می توانند کلیه ها، کبد، سیستم عصبی را مختل کنند و حتی منجر به بیماری هایی مانند سرطان و مسمومیت با سرب شوند.دستگاه های تصفیه آب تایوانی این آلاینده های سنگین را هم تصفیه و میزان وجود شان در آب را صفر میکند.

ضرورت وجود دستگاه تصفیه آب در منزل

ضرورت وجود دستگاه تصفیه آب در منزل درست زمانی اهمیت خود را نشان میدهد که برای بقا و حیات تان به آب نیاز دارید.زیرا بدون غذا میتوانید تا چند روز زنده بمانید اما بدون آب این حیات ادامه نخواهد داشت.آب یکی از ضروری ترین منابعی است که انسان برای بقا به آن نیاز دارد. برای اینکه سالم باشید و بدن خود را در شرایط خوبی نگه دارید، باید به منبع قابل اعتماد آب آشامیدنی سالم دسترسی داشته باشید. یک راه برای اطمینان از اینکه همیشه آب تمیز در دسترس دارید، تصفیه آب است

 

"<yoastmark

آب شما را هیدراته نگه می دارد، سموم را دفع می کند، مواد مغذی را به بدن شما می فرستد و به هضم غذا کمک می کند. شاید یکی از دلایل های سردرد هایتان در طول روز به دلیل کمبود آب در بدنتان باشد در واقع مغز شما به شدت تحت تاثیر وضعیت هیدراتاسیون شما است.بنابراین مصرف آب به صورت منظم بسیار حیاتی است و حتی در سطح انژی شما نیز میتواند تاثیر گذار باشد.

یکی از راه‌های اطمینان از تمیز و سالم بودن آب، تصفیه کردن آب در خانه است. یک سیستم تصفیه آب خانگی می تواند طیف وسیعی از ناخالصی ها مانند باکتری ها، آفت کش ها و ویروس ها را از آب آشامیدنی حذف کند. این امر دسترسی شما و خانواده‌تان را به آب تمیز از شیر آب تضمین می‌کند.